Strona główna  >   Lista aktualności   >   Zwierzęta wokół nas

Zwierzęta wokół nas

,,Zwierzęta wokół nas” to tytuł VII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim oraz Mazowiecką WK OHP w okresie od 01.09.2021 r. do 24.09.2021 r.
Zwierzęta małe i duże są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka bez względu na jego miejsce zamieszkania. Od momentu naszych narodzin po przez kolejne etapy życia są naszymi maskotkami, przyjaciółmi, partnerami zabaw, powiernikami, obiektami podziwu, wzruszeń, radości oraz źródłem utrzymania. Wszechobecny obraz, który rejestrują za pomocą wzroku nasze zmysły składa się z wielu szczegółów, na które podczas pierwszego spojrzenia nie zwracamy w ogóle uwagi. Postrzegamy widziany obraz jako całość. By odnaleźć piękno i tajemnicę stworzenia świata musimy wyostrzyć nasze zmysły, a chcąc jeszcze je utrwalić w formie zdjęcia, musimy wykazać się wiedzą, cierpliwością i pomysłowością.
Celem konkursu było zaktywizowanie młodzieży do alternatywnych form spędzania wolnego czasu, po przez rozwijanie zainteresowania fotografią. Konkurs miał także za zadanie rozbudzić w uczestnikach pasję, kreatywność oraz fotograficzną wrażliwości na postrzeganie szeroko rozumianego świata zwierząt. Młodzi adepci fotografii mieli za zadanie przedstawić w formie zdjęć, różne gatunki zwierząt z którymi spotykają się na co dzień. Na konkurs mogli nadesłać drogą elektroniczną maksymalnie 5 zdjęć.
Uczestnicy konkursu z postawionego przed Nimi zadania wywiązali się wzorcowo. Młodzież na wykonanych przez siebie fotografiach uchwyciła w kadrze zwierzęta małe i duże w charakterystycznych momentach ich życia.
W jury konkursu zasiedli: Marek Łodyga – fotograf, mecenas wydarzeń społecznych i kulturalnych, prezes Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego oraz Aneta Wiącek – miński fotograf i instruktor nauki zawodu.
Na konkurs wpłynęło 179 zdjęć wykonanych przez 52 uczestników z 17 jednostek Mazowieckiej WK OHP. Ich poziom był bardzo wyrównany. Po zweryfikowaniu zgłoszonych prac pod względem formalnym, na podstawie regulaminu konkursowego, jury poddało ocenie artystycznej i merytorycznej wszystkie nadesłane zdjęcia. Spośród autorów nadesłanych zdjęć członkowie Jury wyłonili zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, oraz postanowili o przyznaniu 3 wyróżnień. Organizatorzy konkursu ze względu na bardzo dużą ilość wartościowych zdjęć, zdecydowali o przyznaniu dodatkowych trzech wyróżnień. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Mazowiecką Wojewódzką Komendę OHP.
Końcowa klasyfikacja konkursu „Zwierzęta wokół nas” przedstawia się następująco:
Pierwsze miejsce: Julia Drapała  z 7-13 HP w Kozienicach.
Drugie miejsce: Paulina Jakubiak z 7-5 HP w Ciechanowie.
Trzecie miejsce: Oliwia Sadowska  z 7-35 HP w Płońsku.
Wyróżnienia: Katarzyna Konopka z 7-9 HP w Warszawie.   
Milena Parzych  z 7-2 HP w Ostrołęce.
Monika Wierzbicka  z 7-28 HP w Warszawie.                                
Wyróżnienia organizatora: Patrycja Romańska  z 7-7 HP w Siedlcach
Cezary Kowalski  z 7-19 HP w Mińsku Mazowieckim Wiktoria Tabaka  z 7-3 HP w Mławie.

Serdecznie Dziękujemy za udział oraz aktywność wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz jednostkom.

DATA PUBLIKACJI: 2021-10-05 » Pozostałe aktualności