Strona główna  >   Lista aktualności   >   Sztuka prawdziwej integracji!

Sztuka prawdziwej integracji!

Zintegrowanie grupy to wielka sztuka. Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim w mistrzowskim stylu potrafi jednoczyć swoich uczestników. A to wielka umiejętność, zważywszy, że nie była to grupa jednolita. 

Doświadczenia, pomysłowości i pasji kadry potrzeba aby zorganizować wydarzenie, którego celem było zapoznanie nowo przyjętych uczestników z kolegami i koleżankami z rocznym lub dwuletnim stażem. Sześciu reprezentantów pierwszej klasy oraz czworo gospodarzy wzięło udział w zawodach kartingowych na torze wyścigowym w Siedlcach. 
 
W dobie powszechnej cyfryzacji, panującej pandemii oraz komunikatorów społecznych, które zastąpiły tradycyjne formy kontaktów międzyludzkich relacje uczestników projektu były znikome. Nawet uczniowie z dwuletnim stażem w relacjach między sobą byli bardzo powściągliwi. Gdyby nie muzyka sącząca się z samochodowego radia, głos ciszy prawie w 100 % wypełniłby całe wnętrze busa. Pierwsze nieśmiałe rozmowy rozpoczęły się dopiero po 15 minutach. 

Zawody dostarczyły jednak takich wrażeń, emocji i radości, że pierwsze skrępowanie szybko ustąpiło miejsca prawdziwej przyjemności z obcowania ze sobą i poznania się. Pięć, 10 minutowych rund, podczas, których zadaniem każdego z adeptów kartingu było pokonanie w najkrótszym czasie 540 metrowego toru. Rywalizacja do ostatniego okrążenia, ostatniej rundy. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach po pięć osób, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Kiedy jedni rywalizowali na torze, drudzy obserwowali ich wyczyny w strefie dla kibiców. Po każdej rundzie z wypiekami na twarzy komentowali czasy poszczególnych okrążeń i snuli plany, jakie powinni poczynić zmiany, aby te rezultaty były jeszcze lepsze. Udzielali sobie wzajemnie rad, wspierali się oraz przeżywali sytuacje i wydarzenia z zakończonych wyścigów. Prawdziwie sportowa postawa, którą z nieskrywaną dumą można było obserwować, to sposób w jaki traktowali siebie nawzajem. Z respektem i z szacunkiem.

Po podsumowaniu najlepszych wyników, jakie podczas zawodów osiągnęli nasi uczestnicy, kadra Hufca ogłosiła klasyfikację końcową. 
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce z czasem 49,430s zajęła Natalia Olszewska, drugie z czasem 50,368s Wiktoria Gajcy, trzecie z czasem 53,552s Paulina Bryłka, czwarte z czasem 54,390s Oliwia Lech, a piąte z czasem 57,810s Alicja Małkowska. 
W klasyfikacji chłopców pierwsze miejsc z czasem 48,314s zajął Dawid Bankiewicz, drugie z czasem 48,904s Oliwier Wojciechowski, trzecie z czasem 49,391s Mateusz Ostrowski, czwarte z czasem 50,233s Jakub Fijałkowski, a piąte z czasem 52,411s przypadło Michałowi Miłaczewskiemu.

Najlepszym dowodem na to, że integracja odniosła swój cel była droga powrotna do Mińska Mazowieckiego. Ciszę zastąpił gwar rozmów, jedni mówili przez drugich, aż w końcu młodzież poprosiła Pana kierowcę o ściszenie muzyki…i to się właśnie nazywa sztuka prawdziwej integracji !!!

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-17 » Pozostałe aktualności