Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Vivat Maj!”

„Vivat Maj!”

Projekt „Vivat Maj!” to autorski projekt Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP finansowany przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji i Nauki.
Warto podkreślić, ze projekt MWK OHP to jeden z dwóch projektów w skali całego województwa mazowieckiego, jaki otrzymał finansowe wsparcie.

Projekt realizowany jest we współpracy z partnerem projektu Juodšilių „Šilo“ Gimnazija i jego kulminacyjne wydarzenia zbliżają się wielkimi krokami. 
Już niebawem, w dniach 19 – 25 września w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku uczestnicy dwóch warszawskich Hufców Pracy spotkają się z uczestnikami z Litwy i będą mieli okazję do debatowania, poznania się i wymiany doświadczeń. Projekt przewiduje jednak wiele więcej, a jego realizacja ma przede wszystkim przyczynić się do zwiększenia wśród polskich i litewskich uczestników wiedzy na temat roli, jaką odegrało w historii obu narodów uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W ramach projektu zaplanowano m.in.: grę miejską na Starym Mieście w Warszawie, debatę oksfordzką czy naukę poloneza w OSiW w Jaciążku, a wszystko w duchu idei projektu – edukacji, współpracy i wymiany młodzieży.

Projekt nie powstałby gdyby nie nasza kadra, gdyby nie jej zaangażowanie i pasja, z którą włączała w pracę młodzież na poszczególnych etapach przygotowawczych tego projektu. Kadra Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy wyróżnia się pomysłowością, sprawczością i energią. 

Liderkami projektu „Vivat Maj!” są Pani Magdalena Chychłowska Komendant Hufca Pracy 7-32 w Warszawie oraz Pani Izabela Wróbel Starszy Wychowawca również warszawskiego Hufca Pracy 7-9. Pomysłodawczynie, organizatorki, rekruterki młodzieży, która weźmie udział w projekcie, autorki harmonogramu całego przedsięwzięcia – oto nasze Liderki! Przy wsparciu i współpracy Zespołu Programów Międzynarodowych MWK OHP obie Panie wykonały ogromną pracę koncepcyjną za co należy się Im podziw i szczere gratulacje.

Duże przedsięwzięcie, prawdziwe wyzwanie i ogromne serca do pracy i młodzieży kierują naszymi Liderkami. Na nadchodzący tydzień pełen polsko – litewskich wrażeń nie możemy się już doczekać, a pomysłowość Pani Magdaleny i Pani Izy z pewnością nas nie zawiedzie.

Vivat Maj!
Vivat nasze Liderki!

logo projekty

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-15 » Pozostałe aktualności