Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Vivat Maj!” kulminacja projektu coraz bliżej

„Vivat Maj!” kulminacja projektu coraz bliżej

W ramach Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP we współpracy z partnerem projektu Juodšilių „Šilo“ Gimnazija realizuje projekt „Vivat Maj!”.

Kluczowe wydarzenia w ramach projektu odbędą się w dniach 19 – 25 września 2021 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku. Głównym celem projektu jest zwiększenie wśród polskich i litewskich uczestników wiedzy na temat roli, jaką odegrało w historii obu narodów uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wymiana młodzieży będzie doskonałą okazją do odkrywania wspólnych korzeni, zastanowienia się nad uniwersalnymi wartościami Konstytucji 3 Maja, zrozumienia jaką praktyczną rolę odgrywa ustawa zasadnicza w codziennym życiu. 

W dniu 10 września w Hufcu Pracy 7-32 w Warszawie odbyło się spotkanie młodzieży, która realizuje projekt. Tego dnia w mokotowskim hufcu młodzi ludzi opracowywali zasady gry miejskiej, która odbędzie się podczas projektu. Dyskutowali nad przebiegiem trasy, zadaniami dla grup międzynarodowych oraz istotnymi punkami na mapie Warszawy, związanymi z Konstytucją 3 Maja.

W ramach międzykulturowego dialogu w trakcie wymiany odbędzie się Dzień Polski i Dzień Litewski oraz debata oxfordzka, podczas której będzie okazja do rozmowy na temat polskiej i litewskiej tradycji historycznej. 

W trakcie piątkowego spotkania młodzież z Hufca 7-32 przygotowywała scenariusz „Dnia Polskiego”, podczas którego będzie miała miejsce nauka tańca poloneza. Finałem dnia tematycznego będzie wspólny taniec z młodzieżą z Litwy. Część młodzieży wystąpi w strojach okolicznościowych, które zostały specjalnie przygotowane na tę okazję na Warsztatach Szkolno-Produkcyjnych w Ciechanowie.

logo projekty

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-10 » Pozostałe aktualności