Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Stop hate, start love”

„Stop hate, start love”

"Stop hate, start love" to projekt realizowany przez Mazowiecką Wojewódzką Komendę OHP ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Celem projektu jest przede wszystkim zwiększanie świadomości młodzieży na temat niszczącego działania hejtu i sposobów przeciwdziałania temu zjawisku w życiu codziennym, realnym i wirtualnym – w Internecie. Ukazujemy na zasadzie kontrastu, że warto wzorem starszych pokoleń pielęgnować wartości miłości, szacunku i empatii. 

W ramach projektu uczestnicy Hufca Pracy 7-35 w Płońsku mieli okazję spotkać się z seniorami, aby poruszyć niezmiernie ważne życiowe tematy. Tym razem rozmowy dotyczyły miłości, rodziny i budowania trwałych relacji.

Starsze pokolenie opowieściami ze swojego życia chcieli przekazać młodemu pokoleniu, że miłość i rodzina to najcenniejsze co jest w życiu każdego człowieka. 

Rozmowom z bohaterami życiowych opowieści towarzyszyły nieskrywane wzruszenia. Seniorzy opowiadali o latach swojej młodości oraz o wielkiej miłości, która była podstawą do powstania ich rodzin. Poruszony został również problem zaniku prawdziwych więzi i rozpadu rodzin. Podkreślano jak wielką rolę dla trwałości więzi ma poświęcany sobie nawzajem czas, okazywana troska, pomoc i rozmowa.

Podtrzymywanie relacji międzypokoleniowych i czerpanie wiedzy od bardziej doświadczonych ma sens, poszerza horyzonty i pozwala z innej perspektywy spojrzeć na swoje życie. Wymiana doświadczeń uczy młodsze pokolenie ważnych wartości. 

Przeprowadzone rozmowy pokazały jak dbać o związek, rodzinę i pielęgnować miłość przez całe życie. Takie spotkania uczą najważniejszych życiowych prawd, uczą wzajemnego zrozumienia i stanowią ważną lekcję życia dla młodych pokoleń.


DATA PUBLIKACJI: 2021-09-13 » Pozostałe aktualności