Strona główna  >   Lista aktualności   >   Kiermasz książki w Płocku

Kiermasz książki w Płocku

Ochotnicze Hufce Pracy wiedzą jak zachęcać do czytania swoich uczestników – Hufiec Pracy z Płocka potrafi to doskonale!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w płockim Zespole Szkół Branżowych odbył się kiermasz książki. W wydarzeniu zachęceni przez kadrę Hufca Pracy 7-11 z Płocka bardzo chętnie wzięli udział jego uczestnicy. 

W ofercie kiermaszu znalazły się książki dla młodzieży i dorosłych czytelników oraz podręczniki, atlasy i albumy. Największym zainteresowaniem wśród młodych czytelników cieszyła się literatura obyczajowa i fantastyczna. 

Korzyści jakie wynikają z czytania książek długo można byłoby wymieniać. Co daje nam czytanie? Lista jest długa i składa się z samych pozytywów. Ubogacanie słownictwa, poszerzanie horyzontów, zdobywanie wiedzy o świecie, sprawność umysłu, relaks i wiele, wiele innych pożytecznych aspektów wynika z czytania.

Czytanie wymaga od nas przyswajania i analizowania informacji, odrywamy też naszą uwagę od natrętnych myśli lub stresujących sytuacji. W dobie wszechobecnej elektroniki czytelnictwo trochę zeszło na drugi plan, a raczej częściej czytamy z telefonów i innych urządzeń, ale kontakt ze słowem na papierze, z książką to naprawdę wyjątkowa przyjemność.

Każda forma promowania książek wpływa na rozwój czytelnictwa. Kiermasz był do tego znakomitą okazją, pozwalając również się spotkać, porozmawiać, wymienić się uwagami i polecić sobie ciekawe tytuły. Jak komentowała młodzież z Hufca Pracy w Płocku – „książka jest zawsze dobrym i uniwersalnym prezentem, takim dla każdego”. Na kiermaszu były one w wyjątkowo przystępnych cenach, co dla młodego człowieka nie jest bez znaczenia.

Niezwykle cieszymy się, że nasi podopieczni skorzystali z oferty szkolnego kiermaszu książki. 
Na czytanie książek nie ma lepszej pory niż zbliżające się długie jesienno - zimowe wieczory, dlatego też życzymy Wam przyjemnej lektury nowo nabytych książkowych skarbów! 

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-10 » Pozostałe aktualności