Strona główna  >   Lista aktualności   >   Zagraniczne praktyki zawodowe - Andaluzja 2021

Zagraniczne praktyki zawodowe - Andaluzja 2021

Korzyści wynikające z przynależności Polski do Unii Europejskiej są tak liczne i różnorodne, że trudno je wszystkie wymienić. Zdecydowanie należy jednak wspomnieć o szansie rozwoju profesjonalnego. 

Młodzież będąca uczniami Zespołu Szkół nr. 27, szkoląca się m. in. we fryzjerstwie i mechanice samochodowej i będąca jednocześnie uczestnikami warszawskiego Hufca Pracy 7-28 w Warszawie w terminie od 21 sierpnia do 18 września 2021 roku odbywają staż w hiszpańskiej Andaluzji. Grupa stażystów z Ochotniczych Hufców Pracy składa się z 18 uczestników. 

Ten wyjazd, to nie tylko praktyki zawodowe u rzetelnie wybranych pracodawców. Choć nauka ma charakter bardzo intensywny, czego skutkiem jest znaczące poszerzenie wiedzy, zapoznanie się z nowymi technikami i nabycie dodatkowych umiejętności zawodowych, to należy pamiętać także o innych korzyściach jakie płyną z tego doświadczenia. 

Młodzież poznaje język hiszpański i szeroko rozumianą kulturę kraju gospodarzy praktyk, które odbywają. Praktyki zagraniczne są elementem tak bardzo dziś niezbędnego wychowania do wielokulturowości. Osobiste zetknięcie się z innym krajem i narodem wzbogaci polską młodzież, co wspaniale zaprocentuje w jej przyszłym życiu.

Upalne lato sprzyja wypoczynkowi na plaży Mantalascanas nad Atlantykiem, a gościnna Sewilla zachęca do spacerów i zwiedzania zabytków oraz podziwiania ciekawostek. Przykładem może być Plac Hiszpański z ceramicznymi mozaikami prezentującymi najważniejsze wydarzenia z historii Hiszpanii. Tradycyjna muzyka flamenco porywa do tańca, a oryginalna kuchnia mile drażni zmysły. Dla chętnych są też przejażdżki łódką. Codzienne kontakty z sympatycznymi współpracownikami zaowocowały także nauczeniem ich słówek w języku polskim.

Dzięki między innymi takim inicjatywom młodzież będąca uczestnikami OHP może wymieniać doświadczenia i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe zdobywając praktyczne doświadczenie. Wiedza bez praktyki nie istnieje, dlatego też tak ważne jest aby zapewnić naszej młodzieży jak najbardziej wszechstronną edukację – zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Naszym uczestnikom gratulujemy chęci i odwagi by odkrywać świat.

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-08 » Pozostałe aktualności