Strona główna  >   Lista aktualności   >   Projekt MWK OHP otrzymał dofinansowanie w ramach Programu ERASMUS +

Projekt MWK OHP otrzymał dofinansowanie w ramach Programu ERASMUS +

Mazowiecka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy aplikowała o dofinansowanie swojego projektu pod tytułem „Praktyka czyni mistrza”.  Projekt został złożony w ramach konkursu Programu Erasmus+ służącemu finansowaniu zagranicznych praktyk i szkoleń zawodowych.

Z ogromną radością i dumą informujemy, że właśnie zostały ogłoszone wyniki konkursu. Projekt przygotowany przez Zespół Programów Międzynarodowych MWK OHP został objęty dofinansowaniem, pozyskując na ten cel 73 681 Euro, co na 328 wnioskodawców daje nam zaszczytną 12 pozycję.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń i sportu, którego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. 
Program ten będzie miał kluczowe znaczenie dla planowanego do utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacji, dzięki któremu Unia Europejska zamierza zapewnić młodym ludziom dostęp do edukacji i szkoleń jak najwyższej jakości, umożliwić osobom uczącym się łatwe przemieszczanie się między systemami edukacji w różnych krajach, a także dać im możliwość znalezienia pracy w całej Europie.

Projekt Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP obejmie swoim zakresem ponad 100 uczestników spośród naszej młodzieży i umożliwi im 4 tygodniowe zagraniczne praktyki.

Szczegóły projektu i rekrutacja na praktyki już wkrótce!

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-07 » Pozostałe aktualności