Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Żegnaj Lato na Rok” – wakacyjne wspomnienia z Pruszkowa

„Żegnaj Lato na Rok” – wakacyjne wspomnienia z Pruszkowa

Aktywnie i z pasją – tak upłynęły wakacje uczestnikom Hufca Pracy w Pruszkowie.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było w przypadku uczestników Hufca Pracy 7-26 w Pruszkowie. Młodzież podczas wakacji miała możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju akcjach i przedsięwzięciach organizowanych przez kadrę Hufca. Aktywnie, z radością i pasją tak można podsumować tegoroczny wakacyjny czas.

W lipcu wychowankowie pomagali przy sprzątaniu swojej „Małej Ojczyzny”. Branie odpowiedzialności za wspólne przestrzenie, poczucie przynależności do wspólnoty to warte pielęgnowania wartości.

Nasza młodzież chętnie korzystała z możliwości wypoczynku jakie stwarzają ,,Stawy Potulickich”. Aktywny wypoczynek w czasie pływania na kajakach czy rowerach wodnych to zawsze mile spędzony czas. To także promocja zasad bezpiecznego wypoczynku i uświadomienia sobie jak ważna jest umiejętność radzenia sobie i niesienia pomocy innym w sytuacjach zagrożenia. Woda to żywioł i nigdy nie powinno się go lekceważyć. Innym sposobem na spędzanie czasu były na przykład cotygodniowe seanse w ramach „Kina Letniego”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

Zabawa i typowo wakacyjne atrakcje nie przesłoniły uczestnikom pruszkowskiego Hufca spraw ważnych i godnych upamiętniania. Pierwszego sierpnia chętnie śpiewali „(nie) zakazane piosenki” w ramach upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego, oglądali również wystawę na temat tego jak rodziła się „Polska Solidarność”. 

„Żegnaj Lato na Rok”…a my ufamy, że przyszłe wakacje będą równie obfite w różnorodne kulturowe i sportowe atrakcje dla uczestników jednostek Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Mamy pewność, że nasza kadra znajdzie kolejne wartościowe, mądre i pozwalające złapać oddech od szkolnych obowiązków rozrywki dla naszych uczestników.

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-06 » Pozostałe aktualności