Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Mistrz kuchni” finał konkursu w Ciechanowie

„Mistrz kuchni” finał konkursu w Ciechanowie

W formule on – line, w sierpniu odbył się konkurs kulinarny zorganizowany przez Hufiec Pracy 7-5 w Ciechanowie.

Konkurs kulinarny „Mistrz kuchni” skierowany był do uczestników Hufca. Młodzież wykonane prace, w postaci zdjęcia, dostarczała osobiście lub w formie elektronicznej. Finał konkursu odbył się w czwartek 26 sierpnia. 

Jury złożone z przedstawicieli Hufca - Wychowawców oraz Pani Komendant Barbary Ropelewskiej oceniała m.in. trudność wykonania, estetykę i sposób prezentacji potraw. Przy ocenie lbrano pod uwagę również  pomysłowość i indywidualizm. Zasady konkursu nie ograniczały młodzieży co do typu dania. Postawiliśmy na kreatywność i dzięki temu w konkursie pojawiły się dania główne, desery, propozycje na śniadania i przekąski. W konkursie wzięło udział siedmiu uczestników, którzy przesłali łącznie 10 potraw. Ilu uczestników – tyle wyłoniono zwycięzców, gdyż wszystkie dania były wyjątkowe, a najważniejsze okazały się chęci i wspólna zabawa.

Zachęcenie do rozwijania i odkrywania talentów kulinarnych, wspólna zabawa i aktywizacja młodzieży to główne cele konkursu. Wszystkie zostały osiągnięte, a młodzież pysznie się bawiła. 

Na naszych kulinarnych Mistrzów Kuchni już we wrześniu czekają symboliczne upominki, a my z całego serca wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy udziału i odwagi, aby podzielić się z nami swoim kulinarnym talentem.

Kuchnia może być i pasją i sztuką, może być także wykonywanym zawodem, a z całą pewnością jest kreatywnym i twórczym zajęciem.
Kto wie, może wśród młodzieży ciechanowskiego Hufca narodził się właśnie dzięki konkursowi pomysł na swoją przyszłą drogę życiową i zawodową? Tego również życzymy naszym uczestnikom – odkrywania z Ochotniczymi Hufcami Pracy swojego powołania i szczęścia.

DATA PUBLIKACJI: 2021-08-27 » Pozostałe aktualności