Strona główna  >   Lista aktualności   >   Pamiętają...

Pamiętają...

25 lipca, w przededniu kolejnej rocznicy bohaterskiego zrywu mieszkańców stolicy, grupa młodzieży z wolskiej jednostki 7 – 6 HP wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej sprzątania grobów Powstańców na Wojskowych Powązkach. 

Młodzież z zaangażowaniem porządkowała alejki, czyściła – znajdujące się poza kwaterami batalionowymi - groby i przyozdabiała biało-czerwonymi taśmami rypsowymi mogiły Bohaterów’44, tak aby każdy Powstaniec miał „chociaż odrobinkę symbolicznego biało-czerwonego akcentu”.

- Musieliśmy tu dzisiaj być… Mieliśmy, bowiem, niezwykłą szansę zatrzymać się w zadumie, zmierzyć się z naszą, niejednokrotnie bolesną historią i oddać – chociaż w ten sposób, hołd Bohaterom tamtych dni – mówili uczestnicy z wolskiej jednostki.
Prace porządkowe na cmentarzu były dla młodzieży lekcją wrażliwości społecznej, patriotyzmu i historii. Młodzi ludzie pokazali, że nie zapomnieli i nie zapomną nigdy… 

„Sprzątanie mogił Powstańców Warszawskich” już kolejny rok organizowane jest przez Sprzątanie Powązek. Akcja społeczna wraz ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen Oddział Mazowiecki i  Komitetem Społecznym Nie Zapomnij o Nas Powstańcach Warszawskich. 


DATA PUBLIKACJI: 2021-07-25 » Pozostałe aktualności