Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Wakacje z Bałtykiem”

„Wakacje z Bałtykiem”

… to nazwa projektu grantowego na aktywny wypoczynek letni z którego – od 20 lipca - korzysta grupa młodzieży z ostrołęckiej jednostki 7 – 2 HP.
Bazę „wypadową” tej destynacji stanowi Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Tczewie, który posiada stosowne zaplecze lokalowe, gastronomiczne i sanitarne,  gwarantujące spełnialność założeń programowych.  To bardzo dobra lokalizacja do odpoczynku,  jak i poszerzenia wiedzy z zakresu dziejów  naszego państwa, poprzez naoczne poznanie  nowych, ciekawych i inspirujących przestrzeni o znaczeniu historycznym i przyrodniczym. 
Uczestnicy mają możliwość odwiedzenia miejsc znanych z lekcji historii i  szczególnie ważnych dla  dziejów państwa i narodu np.: siedziby Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego w Malborku, Westerplatte,  majestatycznych  zabytków Gdańska – „migoczącej perły Bałtyku” czy innych  „miejsc z morza i marzeń” - sopockiego mola czy gdyńskiego klifu  …  
- Trudno nie docenić tego typu inicjatywy. Dzięki uczestnictwu w obozie letnim  zyskaliśmy możliwość odpoczynku i podziwiania piękna naszej ojczyzny.  To jest wspaniała przygoda o niezaprzeczalnych walorach edukacyjnych i poznawczych  – mówiła rozemocjonowana młodzież z 7 – 2 HP.


DATA PUBLIKACJI: 2021-07-22 » Pozostałe aktualności