Strona główna  >   Lista aktualności   >   Kolorowo z seniorami

Kolorowo z seniorami

Integracja międzypokoleniowa to jeden z priorytetowych celów, realizowanego w płońskiej jednostce 7 – 35 HP, projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności pn.  „Stop hejt start love”.

Idea projektu, poprzez inicjowanie wydarzeń nakierowanych na współdziałanie oraz wzajemną naukę, rozwija tezę, że „korzystanie ze źródeł mądrości i doświadczeń starszego pokolenia jest jedynym źródłem społecznego rozwoju i gwarantuje mocne fundamenty w postaci kultywowania tradycji, zasad i wartości”. 
- Obecnie młodzi ludzie większość czasu spędzają w świecie Internetu lub gier komputerowych, częstokroć doświadczają hejtu, który potęguje kryzys emocjonalny. Niejednokrotnie brakuje im poczucia bezpieczeństwa, brakuje wzorców, z których mogliby korzystać. A osoby dojrzałe są przecież skarbnicą wiedzy, doświadczenia i umiejętności – argumentowała Renata Kapela, komendant 7 – 35 HP. 
Systematyczne spotkania młodzieży z podopiecznymi miejscowego Klubu Seniora dadzą obu stronom wymierne korzyści, albowiem fundamentalne potrzeby człowieka są zawsze takie same, zarówno dla młodego, jak i starszego pokolenia. 
Rysunki na szkle wykonane podczas dzisiejszych warsztatów plastycznych już ozdobiły wnętrza Klubu Seniora, a wspólnie spędzony czas obfitował w liczne rozmowy o tematyce egzystencjalnej i ukazywał, jak wiele można się od siebie nauczyć…

 

 


DATA PUBLIKACJI: 2021-07-21 » Pozostałe aktualności