Strona główna  >   Lista aktualności   >   Pracowite lato w CEiPM Warszawa

Pracowite lato w CEiPM Warszawa

Choć wakacje na dobre się rozpoczęły a pogoda zachęca do odpoczynku, to dla pracowników Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Warszawie to bardzo aktywny czas, ponieważ trwa rekrutacja do jednostek opiekuńczo wychowawczych na rok szkolny 2021/2022. Mając na uwadze powyższe przedsięwzięcie cały czas odbywają się spotkania z absolwentami Hufców Pracy, którzy poszukują stałego zatrudnienia oraz z młodzieżą w wieku 15-25 lat poszukującą możliwości pracy w okresie wakacji.
Doradca zawodowy z warszawskiego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, który swoimi działaniami wspiera jednostkę Hufca Pracy 7-36 w Wołominie, spotyka się z przyszłymi uczestnikami w formie indywidualnej w celu rozpoznania potrzeb i oczekiwań kandydata w obszarze rozwoju zawodowego, jak również zbadania predyspozycji i zainteresowań w odniesieniu do wyboru kierunku kształcenia. Kandydat po wyborze zawodu kierowany jest przez doradcę zawodowego do pośrednika pracy aby ustalić możliwości realizacji praktycznej nauki zawodowej, a finalnie wybrać konkretnego pracodawcę spośród przedstawionych propozycji.
Absolwenci pomimo ukończenia szkoły i praktycznej nauki zawodu mogą liczyć na wsparcie zarówno doradcy zawodowego jak i pośrednika pracy w zakresie sporządzenia dokumentów aplikacyjnych, w podjęciu zatrudnienia oraz uzupełnieniu posiadanych kwalifikacji. W dyspozycji pośrednika pracy jest wiele  zróżnicowanych  ofert pracy, tak aby indywidualnie dobrać miejsce pracy do danej osoby - jego potrzeb i możliwości.
Wakacje to taki czas kiedy młodzież chętnie podejmuję pracę krótkoterminową, aby zarobić na swoje wydatki. Wśród ofert wakacyjnych które cieszą się największym zainteresowaniem znajdują się takie propozycje pracy jak: pracownik sklepu, hostessa/promotor, pracownik inwentaryzacji, kolporter ulotek, telemarketer, jak również pracownik sezonowi w branży owocowo - warzywnej.
Młodzież korzystająca z usług warszawskich doradców zawodowych i pośredników pracy zawsze bardzo pozytywnie wyraża się na temat udzielonego im wsparcia i chętnie wraca chociażby po to, aby pochwalić się z odnoszonych sukcesów.

Autor tekstu Pośrednik pracy - Młodzieżowe Centrum Kariery w Warszawie

DATA PUBLIKACJI: 2021-07-16 » Pozostałe aktualności