Strona główna  >   Lista aktualności   >   „Już za parę dni, za dni parę…”

„Już za parę dni, za dni parę…”

Jakie niebezpieczeństwa czyhają podczas pobytu nad wodą, w górach czy w lesie…? – dyskutowali podczas realizacji założeń programu pn. Bezpiecznie latem - uczestnicy z ostrołęckiej jednostki 7 – 2 HP.

Priorytetowym celem spotkań było kształtowanie nawyków świadomego i bezpiecznego postępowania oraz umiejętności przewidywania przez młodzież skutków niewłaściwych zachowań w różnych miejscach i w różnych sytuacjach napotykanych na trasie letnich wojaży.

Jeden z ostatnich modułów programu poprowadził aspirant Krzysztof Kolator, który omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszego, rowerzysty oraz znajomość przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusz wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Na zakończenie beneficjenci programu uczestniczyli w spływie po malowniczej rzece Krutynia. Na przystani młodzi ludzie otrzymali sprzęt – kajaki, wiosła i oczywiście kamizelki asekuracyjne. Po fachowym przeszkoleniu rozpoczęła się rekreacyjna, wiosenna przygoda. Trasa wiodła przez malownicze łąki i zakola. Wszyscy podziwiali piękno fauny i flory meandrującej rzeki.

A w drodze powrotnej młodzież miała okazję skosztować regionalnych przysmaków kuchni mazurskiej.DATA PUBLIKACJI: 2021-06-11 » Pozostałe aktualności