Strona główna  >   Lista aktualności   >   Na turystycznym szlaku...

Na turystycznym szlaku...

Świątynię Sybilli, Domek Gotycki, urokliwy Kazimierz Dolny i Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zwiedzili uczestnicy z kozienickiej jednostki 7 – 13 HP w ramach programu kulturalno - oświatowego pn. „Moja mała ojczyzna i jej walory”.   
Podczas pobytu w czarnoleskim muzeum uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Duże zainteresowanie młodych ludzi wzbudziły gobeliny, ceramika, meble i obrazy - eksponaty związane bezpośrednio z poetą, jego rodziną i czasami w których żył i tworzył. Atrakcją był także rejs statkiem po Wiśle, podczas którego młodzież mogła podziwiać feerię wiosennych barw i, zbudowany na wysokiej skarpie w I połowie XVI wieku przez Piotra Firleja, renesansowy zamek w Janowcu.    
Podopieczni kozienickiej jednostki zwiedzili również „mekkę artystów” - Kazimierz Dolny. Zachwyt wzbudziła atmosfera miasta, przepiękne renesansowe kapliczki i nieodłączny element rynku - studnia zaprojektowana przez J. Koszczca-Wirkiewicza, przy której zwiedzający pozują i robią zdjęcia. 
- Rynek Kazimierza zachwyca spokojem i pięknem malowniczych, renesansowych kamieniczek. Na uroczych straganach można było kupić przeróżne pamiątki i słynne drożdżowe koguty – komentowali zadowoleni uczestnicy z kozienickiej jednostki.
Emocji dostarczył widok z Góry Trzech Krzyży – miejsce szczególne, owiane mgłą tajemniczości, wspaniały punkt widokowy porośnięty rzadkimi gatunkami roślin, zamek i baszta pochodząca z XIII wieku. 
Natomiast w Puławach młodzi ludzie dyskutowali o zasługach księżnej Izabeli Czartoryskiej i początkach muzealnictwa polskiego…


DATA PUBLIKACJI: 2021-06-10 » Pozostałe aktualności