Strona główna  >   Lista aktualności   >   Mobilny kiermasz pracy

Mobilny kiermasz pracy

10 czerwca w XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie specjalistki rynku pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery Praga Południe spotkały się z młodzieżą, aby porozmawiać o rynku pracy, oraz formach wsparcia młodzieży realizowanych przez OHP – w tym między innymi  o pośrednictwie pracy,  oraz poradnictwie zawodowym.
Podczas kiermaszu młodzież miała okazję zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i porozmawiać z pośredniczką pracy na temat wymagań pracodawców. Dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi cieszył się temat związany z możliwościami znalezienia sezonowego  zatrudnienia na zbliżający się czas wakacji. Uczniowie zapoznali się z aktualnymi ofertami pracy krótkoterminowej dostępnymi w bazie Młodzieżowego Centrum Kariery.
Młodzież podczas spotkania miała także możliwość rozmowy  indywidualnej z obecną podczas kiermaszu doradczynią zawodową i  uzyskać informacje skąd czerpać wiedzę o zawodach, jakie są tendencje rozwojowe na rynku pracy, oraz jakie dokumenty aplikacyjne są wymagane przez pracodawców poszukujących potencjalnych pracowników , a także   gdzie tych ofert pracy poszukiwać. Osoby zainteresowane określeniem własnych predyspozycji zawodowych miały okazje wykonać test,  dotyczący zainteresowań, oraz mogły  mówić się na indywidualną konsultację doradczą na dogodny dla siebie termin w powyższym temacie.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży , która otrzymała także  na własny użytek  materiały informacyjne w postaci broszur i ulotek.

DATA PUBLIKACJI: 2021-06-10 » Pozostałe aktualności