Strona główna  >   Lista aktualności   >   Mazowsze dla Patryka

Mazowsze dla Patryka

 „Aktywni” z mazowieckich jednostek wychowawczo - opiekuńczych wsparli prospołeczną inicjatywę Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pn. Nakręcamy się dla Patryka…
Chłopiec jest absolwentem CKiW w Pleszewie, który uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. „Od tego czasu przeszedł szereg skomplikowanych operacji (…) Konieczna jest więc specjalistyczna rehabilitacja. Wszystko po to, by Patryk mógł odzyskać dawną sprawność…(…)” 
Młodzież z Mazowsza rozpropagowała inicjatywę w swoich macierzystych jednostkach, w swoich szkołach i pośród swoich znajomych. Samorządowcy i wolontariusze zachęcali wszystkich, aby okazali zrozumienie dla potrzebującego kolegi.

- To było naprawdę pożyteczne przedsięwzięcie, wystarczyło naprawdę niewiele, by tak wiele zrobić – argumentowała młodzież. 

Do akcji młodych samorządowców przyłączyły się także społeczności lokalne. Wszyscy,  z niezwykłym zaangażowaniem,  zbierali wszelkiego rodzaju plastikowe  nakrętki, wiedząc, że każdy, nawet pojedynczy korek jest bezcenny dla Patryka i jego rodziny. Uzyskane ze sprzedaży środki finansowe zostaną przekazane na konto opiekującej się Patrykiem Fundacji „Światło”.

- Każda akcja charytatywna,  to proces pomnażania dobra i niesienia pomocy. Ponadto uwrażliwia młodzież na los drugiego człowieka, bo w życiu nie tylko należy brać, ale również dawać coś od siebie… – podsumowała młodzież z mazowieckich jednostek wychowawczo - opiekuńczych.


DATA PUBLIKACJI: 2021-04-01 » Pozostałe aktualności