Strona główna  >   Lista aktualności   >   Czysty Świat ...

Czysty Świat ...

W ciechanowskiej jednostce 7 – 5 HP realizowany jest lokalny program ekologiczny pn.  "Czysty świat wokół nas"  -  kształtujący odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego.
Odbywają się regularne zajęcia warsztatowe (utrzymane w ścisłym reżimie sanitarnym) mające na celu naukę właściwej segregacji odpadów, zwrócenie uwagi na podstawowe błędy popełniane przez społeczeństwo podczas tej czynności. Kolejne tematy poruszane w trakcie realizacji programu mają na celu przybliżenie młodzieży problemu smogu oraz przedstawienie możliwości przeciwdziałania temu zjawisku. 
W trakcie zajęć młodzież nabywa także umiejętności  sprawdzenia jakości powietrza w danym regionie. Bardzo ważnym elementem będzie realizacja zdobytej wiedzy w praktyce. Uczestnicy samodzielnie, w miesiącach wiosennych, wykonają kompostownik, który – w przyszłości – wykorzystają do użyźnienia gleby. 
- Nauka ekologii to przede wszystkim dbałość o najbliższe otoczenie, dlatego też młodzież zacznie od „własnego podwórka" tzn. terenu wokół hufca. Uczestnicy będą odpowiedzialni za czysty świat wokół hufca, zadaniem ich będzie dbanie o czystość oraz środowisko naturalne. Zwieńczeniem podejmowanych działań będzie, we współpracy z Lasami Państwowymi, propagowanie postawy proekologicznej na terenie pobliskich lasów – argumentują wychowawcy. 
Program realizowany przez Hufiec Pracy 7-5 w Ciechanowie niewątpliwie wpisuje się najnowsze wytyczne dotyczące ekologii,  buduje system kształtowania postaw i poglądów wobec otaczającego świata oparty na szacunku dla środowiska naturalnego, uwrażliwia na problemy i zagrożenia środowiskowe, uświadamia ich przyczyny i skutki, uczy metod ich rozwiązywania oraz odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.


DATA PUBLIKACJI: 2021-03-03 » Pozostałe aktualności