Strona główna  >   Lista aktualności   >   Nie biorę - jestem czysty!

Nie biorę - jestem czysty!

Wychowawcy 7-35 HP realizując założenia programu profilaktyki -  dbając tym samym  o bezpieczeństwo powierzonej sobie młodzieży - zorganizowali warsztaty pn.  „Nie biorę – jestem czysty!”
Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży szkodliwości działania  środków psychoaktywnych na organizm i osobowość człowieka.
Najczęściej po środki odurzające sięgają młode osoby.  Niekiedy nieświadome zagrożenia, jakie narkotyki czy dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki.
Dlatego też kadra wychowawcza na zajęcia zaprosiła specjalistkę do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia - Annę Oziemkiewicz. Prelegentka przekazała wiedzę na temat konsekwencji zażywania środków odurzających oraz wyjaśniła różnice między pojęciami „narkotyki” -  „dopalacze”. Szczególną uwagę zwróciła jednak na dopalacze, gdyż jak wspominała są to substancje niewiadomego pochodzenia, o nie zbadanym składzie, wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie szokująca była dla słuchaczy informacja o ośmioletnim dziecku z terenu powiatu płońskiego, które trafiło do szpitala po zażyciu środków psychoaktywnych.

Krótkie filmiki, przedstawiające konsekwencje zażycia narkotyków przez młodych ludzi wzbudziły w uczestnikach  wiele refleksji. Młodzież na zakończenie spotkania zapewniała, że nigdy nie będzie sięgać po środki odurzające, ponieważ skutki dla organizmu i życia człowieka są bardzo negatywne.


DATA PUBLIKACJI: 2018-04-13 » Pozostałe aktualności