Strona główna  >   Lista aktualności   >   Jak wyrazić miłość?

Jak wyrazić miłość?

O tym, że 14 lutego obchodzi się Dzień Zakochanych, wiedzą wszyscy.
O tym, że św. Walenty - czczony jako męczennik - to patron  ludzi cierpiących na epilepsję i choroby nerwowe,  wie trochę mniej osób….
Uczestnicy z 7 – 6 HP zastanawiali się nad tym jak wyrazić miłość czy sympatię… Bo przecież są chwile kiedy słowa, spojrzenia  nie wystarczą, czasem chcemy inaczej, potrzebujemy czegoś szczególnego, niezwykłego i najlepiej wykonanego samodzielnie... 
W efekcie tych twórczych przemyśleń hufiec przy Rabsztyńskiej zyskał nowy,  jakże radosny wystrój: serduszka, walentynkowe rzeźby w glinie umiejętnie stylizowane motywem symboli pełnych dobrych uczuć i pozytywnych emocji, a  wszystko to w myśl przesłania -  "otwórzmy swoje serca, bądźmy dla siebie mili…  nie tylko w walentynki". 
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się również, że to „walentynkowe szaleństwo” także u nas w kraju ma swój własny, niepowtarzalny odpowiednik - czerwcową Noc Kupały. Jego kultywowanie, w opinii młodzieży,  ma tylko nieliczne wady….
- Pamięć o słowiańskich korzeniach wzmaga ryzyko niektórych skutków ubocznych, bo „rozpalanie ognisk może wywołać pożar”, „wianek może być wyłowiony niekoniecznie przez tego jedynego”,  a „konieczność znalezienia  kwiatu paproci wiąże się z inwestycją w GPS-a”.. – żartowała młodzież.   
Niemniej jednak, nieważny jest rodowód tego święta, bo w dzisiejszym zatomizowanym świecie każdy pragnie, tak po prostu,  kochać i być kochanym. 


DATA PUBLIKACJI: 2021-02-12 » Pozostałe aktualności