Strona główna  >   Lista aktualności   >   Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci

Drugoklasiści z pruszkowskiej jednostki 7 – 26 HP zastanawiali się nad korzyściami i niebezpieczeństwami wynikającymi z korzystania z nowoczesnych mediów. Spotkanie prowadzili pracownicy Straży Miejskiej.
Zajęcia dotyczące racjonalnego użytkowania Internetu poprzedzone były burzą mózgów i prezentacją pomysłów młodzieży na temat jego funkcji, problemów i zagrożeń związanych z Internetem i właściwym z niego korzystaniem. Młodzież bardzo trafnie ukazywała niebezpieczeństwa czyhające w sieci, zwracając szczególną uwagę na zatracenie poczucia granicy pomiędzy rzeczywistością a fikcją, która, w konsekwencji, powoduje osłabienie więzi rodzinnych i społecznych, na wszechobecność przemocy w różnorakich grach komputerowych czy łatwość zawierania znajomości z nieznanymi osobami. Omówione zostały niebezpieczeństwa czyhające z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych np. czaty online, portale randkowe, Facebook i wiele innych. Prowadzący zwrócili uwagę na skutki przemocy w Internecie i grach komputerowych.
Młodzi ludzie obejrzeli film pt. „W sieci”, który miał na celu pokazanie młodzieży, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim również zagrożenia. W roli prowadzącej program wystąpiła piosenkarka Ewa Farna. Film edukacyjny w konwencji programu talk-show, przedstawił dwie historie związane z przemocą w sieci.
Specjaliści ze Straży Miejskiej wskazali, gdzie anonimowo można uzyskać pomoc, jeśli któregoś z nich dotknie takie cyberzagrożenie.
Szkolenie okazało się dobrym punktem wyjścia do rozmowy z młodzieżą na temat możliwości, jakie dają media elektroniczne, ale i zagrożeń przed jakim stają młodzi internauci.


DATA PUBLIKACJI: 2018-04-12 » Pozostałe aktualności