Strona główna  >   Lista aktualności   >   Forum edykacyjne w Krasińcu

Forum edykacyjne w Krasińcu

6 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Krasińcu odbyło się Forum Edukacyjne zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Karniewie we współpracy z Punktem Pośrednictwa Pracy OHP w Makowie Mazowieckim oraz Publicznym Gimnazjum w Krasińcu. Na zaproszenie organizatorów w forum uczestniczyła Pani Hanna Głażewska, psycholog i doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Delegatura w Ostrołęce.
Głównym celem przedsięwzięcia była pomoc młodzieży kończącej szkołę gimnazjalną w planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej. Podczas spotkania Pani Agnieszka Rolińska, doradca zawodowy z MCK OHP w Karniewie oraz Pani Hanna Głażewska z WUP w Ostrołęce udzielały indywidualnych porad zawodowych dotyczących wyboru szkoły i zawodu, oraz  informacji dotyczących systemu kształcenia, zawodów przyszłości i pomagały określić preferencje zawodowe i profil zainteresowań.
Młodzież chętnie  korzystała z ulotek i informatorów związanych z edukacją oraz promujących działalność uczestniczących instytucji. Podczas forum interpretowano również zagadnienia związane z rynkiem pracy. Uczestnicy, reasumując spotkanie stwierdzili, iż przeprowadzone z nimi rozmowy w istotny sposób przyczynia się  w wyborze dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej.

DATA PUBLIKACJI: 2018-04-06 » Pozostałe aktualności