Strona główna  >   Lista aktualności   >   Dzień Papieski

Dzień Papieski

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. 
16 października uczestnicy 7-7 HP w Siedlcach mieli możliwość przybliżyć sobie treści nauczania Ojca Świętego i poszerzać wiedzę o Jego pontyfikacie. Dzięki quizowi młodzież nie tylko utrwaliła informacje o Papieżu,  ale także poszerzyła wiedzę o różnorakie informacje np. kiedy urodził się Karol Wojtyła i jakie przezwisko nosił w dzieciństwie, z jakim teatrem  w czasie okupacji związany był młody Karol Wojtyła, pod jakim pseudonimem wydawał swoje poematy i dramaty, jaką dewizę,  już jako biskup,  wybrał dla swojej posługi…
Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie tego dnia, w 1978 r. -  Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. 
Za trafnie rozwiązany quiz młodzież otrzymała losowo wybrane upominki. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie plakatu upamiętniającego postać Patrona OHP.


DATA PUBLIKACJI: 2020-10-16 » Pozostałe aktualności