Strona główna  >   Lista aktualności   >   Światowy Dzień Chleba

Światowy Dzień Chleba

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur...

Ma również swój dzień – obchodzony na całym świecie - dzięki inicjatywie Międzynarodowego Związku Piekarzy i Cukierników.

Młodzież z 7-5 HP we współpracy z Warsztatami Szkolno - Produkcyjnymi postanowiła wspólne uczcić to niezwykłe święto. Adepci sztuki kulinarnej poznali historię i znaczenie chleba w naszej kulturze, następnie zajęli się wypiekami. Do produkcji prawdziwego pieczywa potrzebne są trzy podstawowe składniki – woda, mąka z których przygotowuje się zakwas oraz sól. Polacy zjadają bardzo dużo pieczywa. Polska jest 6. co do wielkości konsumpcji pieczywa krajem w Europie. Najczęściej wybieramy chleb pszenny i pszenno-żytni. Ale wybór jest olbrzymi, razowy, z ziarnami, śliwką czy dynią przez chleb fitness czy według "swojskich receptur babuni".  

Młodzież została również uczulona na negatywne zjawisko.  Chleb jest także najczęściej wyrzucanym produktem żywnościowym. Z danych statystycznych wynika, że 50% kupionego pieczywa trafia do kosza. To zatrważające dane skłaniające do zastanowienia się nad nawykami. 

Ta wspaniała lekcja, pełna przepysznych zapachów sprawiła wszystkim ogromną radość. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja pełna … śmiechu i radości w tych trudnych czasach.

 


DATA PUBLIKACJI: 2020-10-16 » Pozostałe aktualności