Strona główna  >   Lista aktualności   >   Konferencja w Siedlcach

Konferencja w Siedlcach

Świadomość zagrożeń, umiejętność ich dostrzegania i przeciwdziałania im to jeden z najistotniejszych aspektów wychowania. Mogła się o tym przekonać kadra Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz 7-7 Hufca Pracy w Siedlcach biorąc udział w konferencji „Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież”, która została zorganizowana 11 września w zasadach reżimu sanitarnego. Organizatorzy konferencji, czyli Komenda Miejska Policji w Siedlcach, IPA Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Siedlce, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach oraz Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach wysoko postawiali poprzeczkę, zapraszając wysokiej klasy prelegentów, takich  jak: eksperta psychologii dziecięcej -  dr Aleksandrę Piotrowską, Łukasza Wojtasika  - z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatora programu „Dziecko w sieci”, czy psycholog Marię Rotkiel. Zaproszeni goście wyjątkowo interesująco mówili o kwestiach uzależnień, używek oraz niebezpieczeństw związanych z szeroko pojętym Internetem. W sposób jasny i zwięzły omówione zostały mechanizmy, jakie oddziałują na młode umysły. Wspomniano nie tylko o wpływie środowiska rówieśniczego, ale również wymieniono aspekty biologiczne, jak wpływ  hormonów czy genetyka. Wskazano zebranym co my, jako dorośli możemy zrobić, by prawidłowo pokierować młodym, zagubionym człowiekiem i jak odczytywać sygnały, że coś jest nie w porządku. Pani Doktor Aleksandra Piotrowska w ciekawy
i innowacyjny sposób starała się przekazać zebranym na sali słuchaczom jak na zachowanie i rozwój dzieci i młodzieży wpływa obecność i postawy osób dorosłych.  Pan Łukasz Wojtasik, z kolei starał się przekazać cenne wskazówki związane z zachowaniem zdrowej równowagi pomiędzy czasem online a  offline dla dobra dziecka i całej rodziny. Pani Maria Rotkiel skupiła się z kolei na temacie związanym z budowaniem tożsamości młodych ludzi, czyli tzw.: lifestreamingiem.
Udział kadry siedleckich jednostek OHP w takim wydarzeniu stanowi ciekawe doświadczenie, możliwość wymiany doświadczeń z innymi przedstawicielami instytucji i szkól działającymi na terenie Miasta Siedlce, oraz sygnalizuje z jakimi problemami mogą się spotkać w swojej codziennej pracy z młodymi ludźmi, oraz jak można im pomóc w ich rozwiązaniu.   
-To ważne, aby podążać za nowymi trendami i być na bieżąco z zainteresowaniami młodzieży, jednak najistotniejsza jest rozmowa i szybka, zdecydowana reakcja. Informacje zdobyte na konferencji przyczynią się wydatnie do polepszenia jakości naszych działań i podejmowania zdecydowanych reakcji w razie zauważenia potencjalnego zagrożenia- mówili po konferencji pracownicy siedleckich jednostek.

DATA PUBLIKACJI: 2020-09-11 » Pozostałe aktualności