Strona główna  >   Lista aktualności   >   Szlakiem małopolskiej historii i współczesności

Szlakiem małopolskiej historii i współczesności

Grupa młodzieży z Garwolina, Radomia i Siedlec - w ramach grantu „Aktywny wypoczynek z OHP – 2020” – przebywa na obozie letnim w Lanckoronie - urokliwym „miasteczku aniołów”.
Program jest bogaty w walory poznawcze, kulturalne, rekreacyjno-sportowe i turystyczne. To interesująca oferta dla osób ciekawych historii regionu i kraju, dawnego rzemiosła i poznania smaku prostego życia na wsi…
Młodzi ludzie zobaczą Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim, zwiedzą także dawny budynek Collegium Maius, spędzą niezapomniane chwile na Rynku Krakowskim, gdzie, co godzinę odgrywany jest hejnał z Wieży Mariackiej. Sygnał ten trębacz odgrywa cztery razy - na wszystkie cztery strony świata, a ostatni z nich dedykowany jest specjalnie wszystkim turystom odwiedzającym Kraków. Zobaczą Sukiennice, Barbakan i Kościół Mariacki ze słynnym retabulum ołtarza głównego - arcydziełem autorstwa Wita Stwosza. 
W programie obozu nie zabraknie najsłynniejszego krakowskiego adresu - „Franciszkańska 3” i konsumpcji słynnych „wadowickich kremówek” w rodzinnym mieście Ojca Świętego Jana Pawła II.  
Uczestnicy zwiedzą również Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, będą mogli podziwiać atrakcje zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, a także sprawdzą swoje siły podczas wspinaczki na szczyt Babiej Góry. Rekreacji  dopełni wypoczynek nad miejscowym kąpieliskiem „Balaton” oraz wizyta w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. 
Wypoczynek na świeżym powietrzu w gronie rówieśników połączony z aktywnością fizyczną, w otoczeniu dzikiej przyrody skrywa  w sobie  cały wachlarz walorów -  począwszy od poznawczych,  wychowawczych po zdrowotne i relaksacyjne, ale również niezmiernie ważne dla każdego młodego człowieka, integracyjne. Dobra zabawa sprzyja lepszemu poznaniu, również  w relacjach uczestnik-wychowawca, gromadzi pozytywne emocje i doświadczenia, z których będzie można czerpać przez kolejny rok….


DATA PUBLIKACJI: 2020-07-08 » Pozostałe aktualności