Strona główna  >   Lista aktualności   >   „ Bezpiecznie latem”

„ Bezpiecznie latem”

Młodzież z 7-2 HP zakończyła realizację wojewódzkiego programu edukacyjno - profilaktycznego pt. ,, Bezpiecznie latem”. 
Lato to czas, w którym najchętniej wypoczywamy w górach, nad wodą, korzystając z uroków kąpieli… Przed letnim wypoczynkiem młodzież dokładnie zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa, aby rozważnie korzystać z dobrodziejstw tej pory roku.
- Aby wypoczynek był bezpieczny, należy -  przede wszystkim - zachować zdrowy rozsądek,  mierzyć siły na zamiary, wchodzić tylko do wody znanej, nie spożywać alkoholu ani narkotyków i, o ile to możliwe, korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych… - argumentowali wychowawcy.
Zajęcia prowadzone były zdalnie przy współpracy z policjantem i doradcą zawodowym. 
Młodzi ludzie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku, dowiedzieli się, jak należy zachować się w lesie oraz postępować przy pożarach. Obejrzeli film pt. „Pigułka strachu”, który miał uwrażliwić młodzież na bezpieczeństwo podczas imprezy.  Następnie uczestnicy projektu zapoznali się z elementami prawa pracy w kontekście pracy wakacyjnej. Obsługa maszyn rolniczych, bezpieczeństwo poruszania się po drodze pieszego i rowerzysty, postępowanie przy zatruciach, poparzeniach, skaleczeniach oraz zasady funkcjonowania aplikacji „Ratunek” i „Alarm 112” były ostatnimi tematami, z którymi zapoznała się młodzież. 
Na koniec, każdy z uczestników programu rozwiązał krzyżówkę dotyczącą bezpieczeństwa latem, a chętni wykonali plakat.


DATA PUBLIKACJI: 2020-07-01 » Pozostałe aktualności