Strona główna  >   Lista aktualności   >   Razem mogą więcej

Razem mogą więcej

Aktywni z 7-35 w Płońsku - po raz kolejny - aktywnie wsparli inicjatywy  prospołeczne na rzecz potrzebujących oraz ochrony środowiska naturalnego. 
Trudny okres   pandemii  spowolnił wszelakie działania ale nie zniechęcił do działań. Młodzież zorganizowała zbiórkę odzieży, która została przekazana do  Parafii  Św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, wspierając program - „Odzieżowa Pomoc”. Zbierane były także plastikowe nakrętki, zużyte baterie i makulatura.  Zaangażowana młodzież to nie  tylko miasto Płońsk ale i okoliczne miejscowości. 
Zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa dostarczano do jednostki nakrętki, ubrania, makulaturę i baterie w miejscu do tego specjalnie przygotowanym, eliminując kontakty międzyludzkie. Następnie kadra z HP 7- 35 segregowała, pakowała wszystkie dary. 
Celem inicjatyw było wspieranie słabszych, pokrzywdzonych i krzewienie idei społecznych.  W ciągu roku szkolnego uczestniczki i uczestnicy z płońskiej jednostki sukcesywnie przynosili do jednostki niepotrzebną, zbędną odzież oraz różne inne tekstylia. Odzież przewieziono na parking przed  kościołem, gdzie wrzucono do czerwonych pojemników oznaczonych  logo parafii i Polskiej Fundacji Raoula Follereau. Makulatura została również posegregowana i dostarczona do pojemników na ternie parafii. Środki pieniężne uzyskane w ramach programu „ Odzieżowa pomoc” oraz sprzedaż makulatury  parafia przekaże na rzecz budowy studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Natomiast  fundusze z plastikowych  nakrętek zostaną przeznaczone dla podopiecznych  TPD Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. 
Kadra wychowawcza  telefonicznie podziękowała zaangażowanej młodzieży za włączenie się w piękną inicjatywę niesienia pomocy  potrzebującym i ochrony środowiska naturalnego. 

DATA PUBLIKACJI: 2020-06-29 » Pozostałe aktualności