Strona główna  >   Lista aktualności   >   Kim jest - Juicer ?

Kim jest - Juicer ?

Wraz z postępem cywilizacyjnym i gospodarczym rozwija się również rynek pracy. Jednym z aspektów wspomnianego rozwoju jest powstawanie nowych zawodów, które są niekiedy odpowiedzią związaną z naszymi zainteresowaniami albo hobby.

Niestety ze względu na obecną sytuację nie możemy bez ograniczeń korzystać z uroków świeżego powierza i budzącej się do życia wiosny. Spróbujmy sobie jednak przypomnieć  - jak lubiliśmy wykorzystywać ten czas na świeżym powietrzu jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń?

Wielu z was na pewno stwierdzi, że lubiło spotykać się ze znajomymi w parkach, na skwerkach, w kinach, teatrze, a niektórzy z was woleli  ten czas spędzać bardziej sportowo – biegając, jeżdżąc na rowerze, albo – w większych miastach na rolkach lub e- hulajnogach.

Na pewno pamiętacie ten wiatr we włosach i błogą lekkość podczas jazdy na którymś z tych sprzętów. Wielu w was na pewno korzystało z możliwości wypożyczenia elektronicznych hulajnóg, aby szybko, sprawnie i zdrowo przemieścić się w określone miejsce. Niewielu jednak z Was zastanawiało się zapewne  co dalej dzieje się z tym sprzętem – kto dba o jego sprawność, naładowanie i odstawienie w odpowiednie miejsce?

I właśnie tutaj chciałabym zatrzymać się na chwile razem z Wami i przedstawiać  Wam  po krótce jednej z nowych zawodów związanych właśnie ze spędzaniem wolnego czasu i e-hulajnogami, a mianowicie zawód….JUICERA


Będąc w większym mieście z pewnością widzieliście wiele miejsc, gdzie stoją e-hulajnogi. Do napędzania tych pojazdów służy energia elektryczna i w tym momencie na scenę wkracza juicer. Nazwa nasuwa na myśl sokowirówkę (z ang. Juicer-sokowirówka), ale cytując klasyka, nic bardziej mylnego.

Czym zajmuje się juicer? - Juicer to ładowacz hulajnóg.

Na czym polega jego praca? - Korzystając z aplikacji na smartfona podjeżdża do wybranych punktów postojowych, zabiera hulajnogi najczęściej do swojego domu, gdzie każdą ładuje elektrycznie, a następnie odstawia z powrotem do punktu zbiorczego.
 
Ile można zarobić? - Stawka za jedno naładowanie urządzenia zależna jest od miasta -  w Warszawie,  np. waha się w granicach 12-15 zł, zaś we Wrocławiu to kwota rzędu 30-40zł.

Jakie są wymagania? - By móc pracować w tym zawodzie, trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać pojazd transportowy i smartfon z dostępem do Internetu. Konieczne jest również założenie własnej działalności gospodarczej. Na start dostajemy od firmy zajmującej się wypożyczaniem hulajnóg 4 ładowarki za darmo. Z czasem, jeśli biznes się rozkręci, można dokupić kolejne.

Jakie są perspektywy rozwoju w tej branży ?  - Hulajnogi elektryczne zdążyły się już wpisać w krajobrazy wielu polskich miast do których dołączają kolejne. Niewątpliwie ta forma biznesu będzie się rozwijać,  dlatego uważam, że warto się zastanowić nad wykonywaniem tej, lub powiązanej z nią profesji, bo być może okaże się ona strzałem w dziesiątkę  - WŁAŚNIE DLA CIEBIE !

Autor tekstu – pośrednik pracy MBP Siedlce


DATA PUBLIKACJI: 2020-04-30 » Pozostałe aktualności