Strona główna  >   Lista aktualności   >   Serca od serc

Serca od serc

Społeczność 7 – 2 OSiW wzięła udział w warsztatach szycia poduszek dla pacjentów po mastektomii, które odbyły się w Centrum Przasnysza.
Uczestniczki kierując się potrzebą serca, z wielkim zaangażowaniem włączyły się w inicjatywę Projektu „Serce od serca” organizowaną przez Federację ROSA.
Przedsięwzięcie było szczytne … wspiera bowiem rehabilitację pacjentek po mastektomii na każdym etapie, zarówno zaraz po zabiegu, jak i później. Wycięcie węzłów chłonnych zakłóca równowagę limfy, a wykonane poduszki pomagają kobietom noszącym je pod pachą zmniejszyć opuchliznę lub całkowicie się jej pozbyć.
Rękodzieła -  poza nowoczesnym designem -  mogą łagodzić ból po nacięciu chirurgicznym , niwelować obrzęk oraz zmniejszać napięcie barku. Przekazywane są do poradni onkologicznych, działów rehabilitacji, warszawskich szpitali onkologicznych, Stowarzyszenia Amazonek i osób prywatnych.
- Był to cenny czas dla kształtowania postawy altruizmu u naszych młodych uczestniczek. Moment, w którym mogliśmy rozszerzać swoją działalność charytatywną … bo dla nas też  (jak dla Amazonek)...”nie ma rzeczy niemożliwych”– argumentowała kadra wychowawcza.


DATA PUBLIKACJI: 2020-03-10 » Pozostałe aktualności