Strona główna  >   Lista aktualności   >   O puchar Komendanta

O puchar Komendanta

Pod patronatem Mazowieckiego Komendanta OHP w Garwolinie odbył się XIII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Młodzieży OHP, którego współorganizatorem była kadra wychowawcza miejscowej jednostki 7 – 18 HP. 
Impreza miała na celu popularyzację tej dyscypliny sportu, promocję aktywnych form spędzania czasu wolnego i integrację młodzieży z mazowieckich jednostek wychowawczo - opiekuńczych.
Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło 30 zawodników z 10 jednostek opiekuńczo – wychowawczych Mazowsza.
Imprezę uświetniła swoją obecnością m.in.: Monika Lisiecka, zastępca Komendanta Wojewódzkiego MWK OHP. Zawodników oraz zaproszonych gości przywitał gospodarz turnieju - Dariusz Rudka, komendant garwolińskiego hufca, który zaapelował do wszystkich uczestników turnieju o rywalizację w duchu zasad fair play. 
Po uroczystym otwarciu zawodów, losowaniu grup oraz rozgrzewce rozpoczęła się sportowa rywalizacja.  
Chłopcy grali systemem pucharowym, natomiast dziewczęta zmagały się w systemie „każdy z każdym”. Mimo rosnących emocji zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, wszyscy zawodnicy wykazywali się doskonałą grą i dużą wytrzymałością fizyczną. 
Najlepszym zespołem w tegorocznym mazowieckim turnieju tenisa stołowego okazała się drużyna z Wołomina (7 – 36 HP), srebrny medal wywalczył team gospodarzy (7 – 18 HP z Garwolina),  natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja warszawskiej jednostki 7 – 28 HP. 
W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt triumfowała Monika Grabska z Wołomina wyprzedzając Malwinę Malarczyk z radomskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania oraz Joannę Wiśnię z Grodziska Mazowieckiego. 
W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Michał Janowski z Wołomina.  Srebro wywalczył Adam Chaciński – również reprezentant wołomińskiej jednostki.  Na trzeciej pozycji uplasował się Dominik Zając, reprezentant gospodarzy. 
Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Mazowiecką Wojewódzką Komendę OHP.  
Monika Lisiecka – zastępca Komendanta Wojewódzki MWK OHP pogratulowała zwycięzcom, serdecznie podziękowała gospodarzom imprezy za zaangażowanie i sprawne jej przeprowadzenie i zaprosiła wszystkich do Garwolina już za rok …...DATA PUBLIKACJI: 2020-02-07 » Pozostałe aktualności