Strona główna  >   Lista aktualności   >   V Mokotowska Giełda Szkół Zawodowych 2020

V Mokotowska Giełda Szkół Zawodowych 2020

Przedstawiciele społeczności 7-28 HP  wzięli udział w mokotowskich Targach Szkół Zawodowych, które odbyły się 21 stycznia w Zespole Szkół przy ulicy Krasnołęckiej. 
Młodzież przygotowała na tę okoliczność ulotki informacyjne, mówiące o możliwościach nauki i pracy w formie uczestnictwa w OHP. W informatorach dla zwiedzających znalazły się między innymi wiadomości o zawodach, w jakich,  w przyszłości będą mogli się kształcić ci, którzy „wstąpią” do hufca oraz informacje o dniach otwartych w ZS  i w hufcu przy Rzymowskiego 38. Ulotki wręczano wszystkim zainteresowanym, uczniom klas kończących szkołę podstawową, nauczycielom oraz pedagogom szkolnym. 
Giełda  była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, promowania misji hufca, a przede wszystkim stwarzała  możliwość bezpośredniego i osobistego dotarcia do szerokiego kręgu zainteresowanej młodzieży i do zachęcenia potencjalnych kandydatów do skorzystania z oferty, jaką daje uczestnictwo w OHP.  Delegacja młodzieży z mokotowskiej jednostki osobiście i z dużym zaangażowaniem  reklamowała działalność wychowawczą i dydaktyczną hufca. 
- Oprócz prowadzenia rozmów rozdawano też pomocne foldery, broszury i ulotki. Proponowano również wypełnianie „Arkusza sprawdzania predyspozycji zawodowych”. Zainteresowanie giełdą było duże, a liczba odwiedzających pozwala z optymizmem spojrzeć na kwestię nowej rekrutacji, w świetle powyższego gospodarze i pozostali wystawcy mogą więc śmiało stwierdzić, że zamierzony cel został osiągnięty – opowiadała kadra wychowawcza.


DATA PUBLIKACJI: 2020-01-21 » Pozostałe aktualności