Strona główna  >   Lista aktualności   >   Apel pamięci

Apel pamięci

Młodzież z 7 - 11 HP wzięła udział w uroczystości upamiętniającej ofiary potwornej zbrodni wojennej ... 20 stycznia w 75. rocznicę zamordowania i spalenia Polaków – przy pomniku upamiętniającym tę tragedię - spotkali się nauczyciele, kombatanci, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz uczestnicy OHP, by oddać hołd Ich pamięci. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy reprezentowali różne organizacje. Młodzież z płockiego hufca wzięła udział w przygotowaniach uroczystości oraz poczcie sztandarowym. 

- Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, krótką historię tych wydarzeń przedstawił zebranym wychowawca z ZSUiP. Również przedstawiciel kombatantów zabrał głos i przypomniał o tych tragicznych wydarzeniach ze stycznia 1945 r. Młodzież najbardziej wzruszyła opowieść o osobie, która przeżyła pod stosem trupów. W sumie w tym tragicznym wydarzenia spalono 79 Polaków. Retrospekcja tych wydarzeń nasuwa refleksję, że pokój nie jest dany raz i na zawsze, trzeba go pielęgnować - opowiadała kadra wychowawcza.

Następnie przedstawiciele społeczności Płocka - w tym również młodzież z OHP - złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze pamięci.


DATA PUBLIKACJI: 2020-01-20 » Pozostałe aktualności