Strona główna  >   Lista aktualności   >   Integracja na sportowo

Integracja na sportowo

Uczestnicy pruszkowskiego hufca  wraz z kadrą wychowawczą   w dniach 4 i 12 grudnia - realizując założenia programu pn.  „Integracja na sportowo” -  wybrali się do „AIRO” Parku Trampolin w Warszawie.
Celem tego przedsięwzięcia była promocja alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego oraz bezpiecznego uczestnictwa w różnych formach kultury fizycznej. 
- Utrwalanie nawyku aktywności ruchowej przez branie czynnego udziału w zajęciach  i imprezach rekreacyjno-sportowych daje szansę na utrzymanie dobrej sprawności i zdrowia. Sport determinuje prawidłowy rozwój młodzieży, rozwija zainteresowania i umiejętności, kreuje zachowania prozdrowotne, toteż jednym z nadrzędnych celów naszych oddziaływań jest stwarzanie warunków i zachęcanie naszych podopiecznych do aktywności i to bez względu na ich sprawność i uzdolnienia ruchowe – argumentowali wychowawcy z 7 – 26 HP.
Na miejscu młodzież obejrzała film i przeszła szkolenie  z zasad bezpiecznego i prawidłowego  korzystania z dostępnych atrakcji. Warunkiem wejścia było ubranie w skarpety antypoślizgowe.  Po "rozgrzewce" poprowadzonej przez wykwalifikowanych pracowników młodzież z zapałem przystąpiła do zabawy. Do dyspozycji było ponad  80 rekreacyjnych trampolin różnej wielkości i trudności. Wśród uczestników olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się wieża z poduchą, trapez, twister, ścieżka akrobatyczna, skoki do basenu wypełnionego gąbkami i tor ninja. 
- Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach,  to nie tylko rozrywka, ale również sposób na  dobre samopoczucie, odprężenie. Taka forma rekreacji daje nam olbrzymią satysfakcję. To była fajna zabawa stwarzająca warunki przeżycia prawdziwych emocji – mówili uczestnicy z 7 – 26 HP.DATA PUBLIKACJI: 2019-12-13 » Pozostałe aktualności