Strona główna  >   Lista aktualności   >   Wolontariusze z Puławskiej pomagają

Wolontariusze z Puławskiej pomagają

Wystartowała świąteczna zbiórka Banków Żywności. Aktywni z mokotowskiego OHP dołączyli do wolontariuszy w całym kraju i w miniony weekend wspólnie z partnerem – Stowarzyszeniem Społeczników „Ariadna” wsparli szlachetną akcję.
29 listopada przedstawiciele Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży z warszawskiego 7-32 HP po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności, zachęcając klientów ursynowskich supermarketów do podzielenia się zakupami z biednymi. Do specjalnie przygotowanych koszy można było w sklepach wrzucać artykuły spożywcze  takie jak olej, ryż, cukier, konserwy czy słodycze. Wszystko to, co ma długi termin ważności, przetrwa transport i wspomoże uboższe rodziny w ich świątecznych przygotowaniach do wigilijnej wieczerzy.
- Celem akcji jest zebranie jak największej ilości żywności, która przed świętami Bożego Narodzenia trafi do najbiedniejszych – mówią Aktywni z 7-32 HP. Dodatkowo przedsięwzięcie ma służyć zwróceniu uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia.
Wolontariusze z Puławskiej 234 wspólnie z wychowawcami od rana do późnego popołudnia pracowali w warszawskich supermarketach, rozdając ulotki i zachęcając klientów do zrobienia zakupów i ofiarowania choćby jednego produktu spożywczego o długotrwałym terminie ważności na rzecz innych. Uśmiechnięte twarze uczestników OHP pozytywnie wpływały na przebieg akcji. Kosze wypełniały się bardzo szybko, a życzliwość mieszkańców z kolei motywowała podopiecznych hufca do dalszego, entuzjastycznego działania.
- Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu – opowiadała Natalia - jedna z wolontariuszek. Już sama świadomość, że pomaga się innym daje niesamowitą radość i satysfakcję.
2 tony i 650 kg żywności... - tyle udało się uzbierać przez dwa dni podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Dwa dni pracy wielu dobrych ludzi i nasi potrzebujący sąsiedzi będą mieli dobre Święta. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i hojnym darczyńcom – podsumowała akcję Roma Łojewska, prezes Stowarzyszenia.


DATA PUBLIKACJI: 2019-12-01 » Pozostałe aktualności