Strona główna  >   Lista aktualności   >   Dzień Przyjaznych Serc …

Dzień Przyjaznych Serc …

Jest taki dzień w roku , na który mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w szczególności czekają.

Ich święto to Dzień Przyjaznych Serc, który odbywa się na początku października. To niezwykłe święto mieszkańców DPS pensjonariusze spędzili jak zwykle w towarzystwie Aktywnych z  7-11 HP.  Mieszkańcy przygotowali dla gości moc atrakcji. W tych przygotowaniach, a także w całej uroczystości towarzyszyła im młodzież z płockiego Hufca Pracy. Przedsięwzięciu towarzyszyły konkursy, zabawa taneczna, a także przygotowany specjalnie dla mieszkańców przez Aktywnych „Salon Piękności”. Podopieczne Domu Pomocy Społecznej przed rozpoczęciem zabawy mogły skorzystać z profesjonalnej usługi stylizacji paznokci oraz fryzury. Punkt  salonu piękności znajdował się  na świeżym powietrzu i cieszył się niemałym powodzeniem wśród pań.

Wolontariusze z płockiej jednostki pomagali również w organizacji zajęć animacyjnych . Tym razem postawili na twórczość plastyczną. Również na świeżym powietrzu wspólnie malowali kartonowe domki. Zabawa była przednia, moc kolorów i pomysłów w wykończeniu domu, a przy tym integracja w rytmach muzyki oczywiście disco polo.

- Choć tak często wspólnie obchodzimy różne uroczystości, święta to za każdym razem uczymy się od mieszkańców czegoś nowego. I co najważniejsze wiemy, że  przez czas, który im poświęcamy dajemy im cząstkę siebie, a to największy dar, którego nigdzie nie można kupić- mówią wolontariusze z 7-11 Hufca Pracy w Płocku.DATA PUBLIKACJI: 2019-10-08 » Pozostałe aktualności