Strona główna  >   Lista aktualności   >   Krasne jesienią

Krasne jesienią

7 października młodzież z 7-2 OSiW uczestniczyła w rowerowej eskapadzie do „rodowego gniazda mazowieckiej gałęzi rodziny Krasińskich” ...
Wycieczka została zorganizowana do miejscowości Krasne, gdzie niegdyś znajdowała się rezydencja tego znamienitego rodu - drewniany dwór, otoczony parkiem.  Uczestnicy jechali najdłuższą w Polsce, bo liczącą aż 1,5 km -  Aleją Grabową Parku Krajobrazowego.
 Był to niezwykle emocjonujący wyjazd  - szczególnie dla miłośników fotografii i  członków koła plastycznego. Młodzież z myślą o zajęciach manualno – florystycznych zebrała mnóstwo - pięknie wybarwionych kolorami jesieni - liści. Bogactwo przyrody w parku Krasińskich, różnorodność drzew, krzewów, łąk i przeróżnej roślinności, szczególnie w okresie jesiennym, w którym feeria barw zachwyca swą różnorodnością, dało wychowankom ośrodka inspirację, by zatrzymać w kadrze ulotne chwile.
Atrakcją dla młodzieży było zwiedzanie stadniny koni, którą założył w 1857r. Ludwik hr. Krasiński. Konie zawsze przyciągały swym urokiem i wzbudzały podziw szczególnie płci męskiej. Stadnina w Krasnem to najstarsza spośród wszystkich istniejących do dziś stadnin i jeden z najcenniejszych dorobków polskiej kultury.
Po udanym zwiedzaniu w Zespole Pałacowo- Parkowym w Krasnem młodzież wraz z opiekunami kół zainteresowań - z uśmiechem na twarzy - powróciła do ośrodka dzieląc się wrażeniami oraz nowymi pomysłami artystycznymi…


DATA PUBLIKACJI: 2019-10-08 » Pozostałe aktualności