Strona główna  >   Lista aktualności   >   Pokazują, że … można inaczej

Pokazują, że … można inaczej

W 7-2 OSiW trwa realizacja autorskiego programu o charakterze sportowo-rekreacyjnym, który ma sprzyjać „otwarciu" nowych przestrzeni dla rozwoju osobowości młodzieży oraz dostarczeniu jej nowych sposobów autorealizacji…
Treningi bokserskie zapewniają utrzymanie dobrego stanu zdrowia, wspomagają motywację do nauki i pracy oraz stymulują i wzmacniają rozwój uzdolnień.
W pracy z młodzieżą ważne staje się wychodzenie naprzeciw jej problemom i stworzenie takiej furtki, która pomoże młodym ludziom odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości.  Niezwykle istotną, w proponowanym programie, jest funkcja integracyjna, która stanowi jeden z bardzo skutecznych sposobów nawiązywania, bardzo często trwałych, interpersonalnych więzi, opierających się na nieformalnych stosunkach, integrujących osoby o podobnych zainteresowaniach, upodobaniach i nawykach spędzania wolnego czasu.  A walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w antyku. Osoby uprawiające ten rodzaj aktywności znacznie poprawiają swoją wydolność, koordynację ruchową, pamięć wzrokową, koncentrację, siłę, równowagę oraz szybkość reakcji na bodziec. Nie sposób więc, nie docenić wartości boksu w rozwoju fizjologicznym i utrzymaniu dobrej kondycji ciała.  Nie jest to jednak jedyny jego aspekt. Odnosi on bowiem niezwykłe „sukcesy” w budowaniu hartu ducha, większej pewności siebie, ale i mądrości w samoobronie….  
- Przywiązuję dużą wagę do techniki, a swoich podopiecznych uczę rozumienia i obserwacji przeciwnika, lecz nie tylko. Dużą uwagę również zwracam na aspekty psychologiczne trenującej młodzieży naszego ośrodka a między innymi: wspomagania procesów nabywania postaw prospołecznych, kształtowanie pozytywnych cech charakteru - takich jak: ambicja, systematyczność, odpowiedzialność, pewność siebie, zdyscyplinowanie, zrozumienie i akceptowanie innych ludzi, rozwijanie kontroli – mówił trener młodzieży z 7 – 2 OSiW.


DATA PUBLIKACJI: 2019-10-03 » Pozostałe aktualności