Strona główna  >   Lista aktualności   >   Kreują przyszłość…

Kreują przyszłość…


Beneficjenci z warszawskich i okołowarszawskich jednostek OHP- w ramach projektu  "Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” - rozpoczęli realizację kursów zawodowych, których celem jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych adekwatnych do obecnej oraz prognozowanej sytuacji na rynku pracy …
Uczestniczki zdobywają wiedzę i umiejętności na szkoleniu pn. „Kosmetyczka z elementami wizażu i pielęgnacji paznokci”, obejmujące m.in. anatomię i fizjologię człowieka, znajomość oraz właściwe stosowanie środków kosmetycznych, wykonywanie odpowiednich zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej. Poznają zasady, techniki i metody zdobnictwa paznokci i profesjonalnego wizażu. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszy się także kurs na operatora wózków widłowych, który – perspektywicznie - może być bardzo dobrą szansą na znalezienie zatrudnienia i rozwój własnej kariery zawodowej.
- Wiele ofert pracy wymaga dziś tego rodzaju certyfikatów, warto więc było podjąć to wyzwanie, którego rezultatem – bez wątpienia - będzie uzyskanie uprawnień podnoszących naszą atrakcyjność zawodową – opowiadali beneficjenci.
Natomiast przyszli kelnerzy – barmani szkolą się jak budować relacje i wyprzedzać potrzeby potencjalnych klientów. Zdobywają cenne informacje dotyczące m.in.  organizacji pracy i czynności związanych z przygotowania baru do przyjęcia gości, technik sporządzania oraz sposobów serwowania napojów i koktajli, a nawet dokumentacji obowiązującej w barze oraz sposobów jej prowadzenia.
Szkolenia przebiegają zgodnie z założeniami merytorycznymi, dydaktycznymi i organizacyjnymi. Frekwencja beneficjentów jest wysoka, co wskazuje na duże zainteresowanie oraz chęć podwyższenia kwalifikacji…  Z obserwacji i wywiadów wynika, że kursy prowadzone są w sposób profesjonalny, co pozwala na osiągnięcie zakładanych celów projektowych, a – przede wszystkim – na spełnienie oczekiwań uczestników….


DATA PUBLIKACJI: 2019-08-14 » Pozostałe aktualności