Strona główna  >   Lista aktualności   >   Karkonosze latem

Karkonosze latem

20-osobowa grupa uczestników z Mazowieckiej WK OHP przebywała w dniach 8 – 15 lipca na obozie letnim w Mysłakowicach.  Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach programu grantowego pn. Aktywny wypoczynek z OHP - 2019 r. i głównym jego założeniem było poznanie „historii i współczesności Dolnego Śląska”.
Dla młodzieży przygotowany został atrakcyjny program pobytu. Na wstępie młodzi ludzie zostali zapoznani z regulaminem wypoczynku oraz spisali kontrakt grupy służący budowaniu klimatu współpracy i bezpieczeństwa.
W trakcie pobytu uczestnicy podziwiali i odkrywali piękno fauny i flory Karkonoszy, zabytki kultury materialnej oraz największe podziemne tajemnice… Odbyli szereg wycieczek z przewodnikiem po górach i zwiedzili wiele atrakcji regionu m. in. zamek Chojnik i Bolków, jeleniogórską Starówkę, Termy Cieplickie, Ścięgny – miasteczko Western City, Hutę Szkła Kryształowego „Julia”, Dom Gerharta i Carla Hauptmanów oraz Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie. Zdobywali Śnieżkę, eksplorowali – pełną komór, chodników i grot - podziemną trasę turystyczną Sztolnie Kowary. W Ogrodzie Japońskim Siruwia podziwiali charakterystyczne - dla „kraju kwitnącej wyspy” -  kompozycje, strumienie i wodospady, a w Jagniątkowskim Żywym Banku Genów oglądali naprawdę ciekawe gatunki roślin występujących tylko wysoko w górach…
Zachwyt młodzieży wzbudziła Świątynia Wang - ewangelicki kościół parafialny przeniesiony z Norwegii, zbudowany z drewna bez użycia gwoździ oraz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Pałace, zamki oraz starówki dolnośląskich miast wyglądają jak prawdziwe i robią niesamowite wrażenie…
Interesującą przygodą okazał się pobyt w, osadzonym w westernowym klimacie, parku rozrywki „Western City”. Młodzież mogła tutaj spróbować swoich sił na strzelnicy indiańskiej, w rzucie nożem, włócznią, przejechać się konno, kolejką oraz wejść na „Pal Męczarni”. 
Wyobraźnię młodzieży pobudziła tajemnicza, pełna grozy, atmosfera XIV wiecznej warowni obronnej zamku Chojnik, legenda o Kunegundzie, pozostałości kaplicy, wykute w skale cysterny na wodę, baszta bramna, pręgierz lochy czy północna basteja.
W pamięci młodzieży na długo pozostaną szlaki turystyczne i wszystkie te niezwykle  i urokliwe miejsca, spełniające oczekiwania każdego poszukiwacza letnich, wakacyjnych przygód oraz  najpiękniejszych miejsc w Polsce…

DATA PUBLIKACJI: 2019-07-16 » Pozostałe aktualności