Strona główna  >   Lista aktualności   >   Projektowe metamorfozy

Projektowe metamorfozy

W warszawskich jednostkach: CEiPM i 7 – 6 HP odbyły się zajęcia z kreowania wizerunku oraz wizażu dla uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - EFS”.
W trakcie szkolenia beneficjenci zdobywali wiedzę i umiejętności dotyczące stylizacji – komponowania własnego wizerunku … czyli uczyli się, jak dobierać ubrania, makijaż,  dodatki i fryzury…  tak, by ukazywały ich w jak najkorzystniejszym ujęciu, współgrały z sylwetką, osobowością i okolicznościami w jakich mają się zaprezentować. Poznali niezbędne zasady i różnorodne konwencje dotyczące wizerunku, jak również skuteczne metody, które pomogą im „aplikować”  w dniu codziennym. Szkolenie pozwoliło młodym ludziom poczuć się swobodnie i zyskać obszerną wiedzę na temat wizerunku zewnętrznego.  Specjalistki wizażu wyjaśniały i pokazywały beneficjentom, jak ważny jest strój biznesowy, tzw. dress code, w którym dobór wszystkich elementów na pewno nie jest i nie powinien być dziełem przypadku. Prowadzące zaznaczyły, że stosowanie podstawowych zasad w ubiorze wpływa na poziom pewności siebie, zwłaszcza w takich sytuacjach jak rozmowa o pracę czy wystąpienia publiczne. Uczestnicy mieli również okazję poznać najczęstsze błędy związane ze stylizacją biznesową oraz skorzystać z porad w zakresie makijażu oraz fryzjerstwa.
Opiekunowie grup W1 i W2 - Małgorzata Kryszyłowicz  i Carin Obuch-Woszczatyńska towarzyszyły młodzieży w zakupach w lokalnym centrum handlowym w którym każdy z beneficjentów mógł w praktyce wykorzystać nabyte umiejętności oraz zdobytą wiedzę związaną z zakupem stroju i dodatków.
Powyższe zajęcia zamknęły kolejny etap szkoleniowy przygotowujący uczestników do rozmów kwalifikacyjnych i staży zawodowych u pracodawców.


DATA PUBLIKACJI: 2019-06-19 » Pozostałe aktualności