Strona główna  >   Lista aktualności   >   Zakończenie roku szkoleniowego

Zakończenie roku szkoleniowego

Finis coronat opus…  18 czerwca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku odbyła się wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego. Nie zabrakło pochwał, dyplomów i upominków za osiągnięcia w nauce i społeczne zaangażowanie…
Galę zaszczycili swoją obecnością: Wiesław Leszko - Komendant Wojewódzki Mazowieckiej WK OHP, kapelan MWK OHP ksiądz komandor Marian Próchniak, duszpasterz parafii w Jaciążku, przedstawiciele Zespołu Kształcenia i Wychowania w MWK OHP, reprezentanci szkół oraz bohaterowie dnia – wychowankowie ośrodka wraz z rodzicami i delegacjami uczestników i kadry wychowawczej z Mazowsza. 
Galę rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, sprawowana w intencji młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców - dziękczynna za otrzymane łaski w roku szkolnym i katechetycznym. Mszę celebrowali ks. proboszcz miejscowej parafii oraz kapelan MWK OHP.
Następnie w sali widowiskowo – sportowej ośrodka odbyła się część oficjalna. Wiele ciepłych słów skierował do młodych ludzi Komendant Wojewódzki Wiesław Leszko, który w swoim okolicznościowym przemówieniu, podkreślił profesjonalizm kadry OHP w procesie przygotowania młodych ludzi do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Gratulował młodzieży pasji, zaangażowania, sukcesów w nauce, sporcie oraz konkursach tematycznych i życzył wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Sympatycznym i najbardziej oczekiwanym momentem uroczystej gali było wręczenie nagród za najlepsze wyniki edukacyjne, zaangażowanie w życie jednostek, udział w konkursach lokalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Dostrzeżone zostały także pozytywne zmiany, jakie zaszły w podejściu młodzieży do nauki i obowiązków szkolnych.
Po części oficjalnej podopieczni 7 – 2 OSiW – gospodarze tegorocznej wojewódzkiej uroczystości - przedstawili barwny program artystyczny.
Na zakończenie młodzież została poinformowana o tym, że w ośrodku podczas letniego wypoczynku trwać będzie akcja „Lato z OHP”, gdzie na potrzeby uczestników przygotowana została atrakcyjna oferta różnorodnych zajęć.DATA PUBLIKACJI: 2019-06-19 » Pozostałe aktualności