Strona główna  >   Lista aktualności   >   XIII Festyn Profilaktyczny - Dzień Osiedla

XIII Festyn Profilaktyczny - Dzień Osiedla

8 czerwca kadra wychowawcza oraz młodzież z Klubu Aktywnych pruszkowskiego hufca pracy wraz z instytucjami działającymi w partnerstwie na rzecz społeczności lokalnej - po raz trzynasty - zorganizowali festyn profilaktyczny dla mieszkańców Pruszkowa.

Imprezę pod tytułem „Dzień Osiedla” - pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Pruszkowa -  oprócz OHP - kreowali także: Urząd Miasta, Straż Miejska, MOPS, Policja, ZHP, MOK oraz lokalne placówki oświatowe. Festyn odbył się na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej przy ul. Jasnej 2.

Były występy zespołów muzycznych i formacji tanecznych: „Kamyk”, „Nasza Paczka”, pokaz karate przez Akademie Sztuki Walki MICHI, oraz występ Orkiestry Dętej Pruszkowianka i Pruszkowianka Junior z towarzyszeniem Chóru , Doboszy i Marżoretek.

Dzieci mogły skorzystać z usług wizażystki, która na życzenie każdego malucha, wymalowywała na jego buzi bajkowy makijaż lub z talentów uczestniczek pruszkowskiego Hufca Pracy: Anny Bartczak, Klaudii Dylewskiej i Weroniki Woźniak - promujących zawód fryzjera, które zaplatały warkoczyki wszystkim łaknącym kolorowej fryzury.

Obecni na Festynie strażnicy miejscy zorganizowali konkurs dla dzieci i młodzieży, z wiedzy o ruchu drogowym. Na zwycięzców czekały hulajnogi i inne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Oprócz tego można było poskakać na trampolinie, uzyskać poradę psychologiczno – pedagogiczną, przyjrzeć się z bliska wozom: Policji oraz Straży Miejskiej.

Harcerze prowadzili punkt gastronomiczny, w którym była porcja grochówki, wata cukrowa, popcorn itp.

Mieszkańcy Pruszkowa, dla których przeznaczone było całe przedsięwzięcie, jak zwykle dopisali. Tak jak w poprzednich edycjach, na tegorocznym „Dniu Osiedla” można było obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z lokalnych przedszkoli, szkół oraz formacji tanecznych i grup sportowych.

W ramach profilaktyki można było sobie zrobić pomiar ciśnienia tętniczego, zmierzyć poziom glukozy.

7-26 HP przygotował zawody sportowe takie jak: wyścig z plastikową butelką, wyścig w workach, odbijanie paletką piłeczki pingpongowej, strzał piłką nożną do tekturowego pudełka, rzut piłką tenisową do plastikowego kosza. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymywali puchary, dyplomy i upominki rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miasta, Straż Miejską oraz MWK OHP.
Nie zabrakło też licznych kiermaszów: z kwiatami, własnoręcznie wykonaną  biżuterią, oraz Manufaktury Lodów Naturalnych i lemoniady.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie impreza cieszyła się dużym powodzeniem, pruszkowianie aktywnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, a całość zakończył występ Orkiestry Dętej Pruszkowianka.

Zarówno organizatorom Festynu, jak i jego gościom dopisywały doskonałe nastroje.


DATA PUBLIKACJI: 2019-06-10 » Pozostałe aktualności