Strona główna  >   Lista aktualności   >   W Płocku aktywnie na rolkach!

W Płocku aktywnie na rolkach!

Młodzież z 7-11 HP w Płocku 12 maja liczną grupą stawiła się chwilę po 19:00 przy Orlen Arenie, obok skateparku, gdzie odbyła się wspólna rozgrzewka, aby o 20:00 wyjechać na ulice miasta. Te niedzielne wydarzenie było dla podopiecznych OHP przede wszystkim okazją do atrakcyjnej formy aktywności, miłego spędzenia czasu i wspólnej zabawy.

-„Jazda na rolkach to przyjemny relaks a zarazem fascynująca dyscyplina sportowa. Dużo ciekawsza od zwykłego biegania”- podkreślają uczestnicy z płockiej jednostki.

Płoccy miłośnicy jazdy na rolkach przejechali wspólnie ulicami miasta po raz pierwszy w tym sezonie. Trasa przejazdu to: ul. 7 Czerwca, NSZ, Rutskich, Rembielińskiego, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, Warszawska, pl. Dąbrowskiego, Kościuszki, pl. Obrońców Warszawy, 1 Maja, Królewiecka, pl. Nowy Rynek, Obrońców Westerplatte, Mickiewicza, Chopina, Otolińska, Targowa, Bielska, NSZ i Batalionów Chłopskich.

Imprezy tego typu odbywają się na całym globie ziemskim  i są doskonałą okazją, aby w radosnych  nastrojach, przy dźwiękach rozgrzewającej muzyki zawierać nowe znajomości i czerpać endorfiny ze wspólnej jazdy na rolkach. Do wzięcia udziału w przejeździe wystarczą chęci oraz podstawowe umiejętności jazdy na rolkach i hamowania.

Nightskating po raz pierwszy zorganizowano w San Francisco w 1989 r., na zamkniętej z powodu trzęsienia ziemi autostradzie. Pomysł bardzo szybko podchwyciły inne miasta, które z biegiem lat rozwinęły pomysł do obecnego kształtu. Jednymi z najliczniejszych imprez nightskatingowych są przejazdy w Paryżu i Monachium, przyciągające nawet kilkanaście tysięcy uczestników. W Polsce natomiast największe rolkarskie imprezy odbywają się w Warszawie.

„Kolorowy korowód rolkarzy zrobił na nas ogromne wrażenie. Po liczbie uczestników imprezy, w tym naszych podopiecznych oraz po ich uśmiechniętych minach można wywnioskować, iż nigskating dostarczył wszystkim wiele radości. Zapewne to wydarzenie na stałe zagości w płockim kalendarzu imprez, a młodzież z 7-11 HP w coraz liczniejszym gronie będzie brała w nim udział”-  podsumowały zabawy na rolkach wychowawczynie z płockiego OHP.


DATA PUBLIKACJI: 2019-05-13 » Pozostałe aktualności