Strona główna  >   Lista aktualności   >   Turniej siatkówki plażowej na wesoło

Turniej siatkówki plażowej na wesoło

Kadra wychowawcza 7-28 HP - 16 kwietnia - po raz kolejny zorganizowała wojewódzki turniej siatkowej piłki plażowej...
Zawody rozegrano na Mokotowie w Zespole Szkół nr 27 przy ul. Rzymowskiego 38. Wystartowało 9 dwuosobowych drużyn. Sędziował nauczyciel wychowania fizycznego z ZS 27 - Paweł Dziuba. Rywali podzielono na trzy grupy, by w kolejnych eliminacjach wyłonić finalistów. Boisko do piłki plażowej powinno mieć piaszczyste podłoże i powierzchnię nieco mniejszą, niż w klasycznej siatkówce, jednak gra nie jest przez to łatwiejsza, za to bardziej widowiskowa dla kibiców. Zawodnicy muszą się mocno natrudzić, lecz tak wywalczone zwycięstwo daje im większą satysfakcję. Może dlatego zawody są tak atrakcyjne, a widownia żywiołowo kibicuje ulubionym graczom. Trzeba przyznać, że reprezentanci hufca 7-31HP filia/Żyrardów - zdobywcy pierwszego miejsca i głównej nagrody - wykazali się ogromnym poświęceniem i niezłomną wolą sportowej walki. Drugą lokatę zdobyła drużyna z OSiW Radom. Na trzecim miejscu uplasowali się gracze z Pruszkowa hufiec 7-26 HP.
Laureatów uhonorowano odpowiednio złotym, srebrnym i brązowym pucharem oraz nagrodami rzeczowymi, a wszyscy biorący udział w rozgrywkach otrzymali dyplomy uczestnictwa.
Na zakończenie imprezy uroczyste przemówienie wygłosiła Pani komendant Jolanta Sierakowska. Wyniki meczów okupione były ogromnym wysiłkiem i mnóstwem przelanego potu, a niespodziewane zagrania skutkowały dramatycznymi zwrotami przewagi, co intensywnie podsycało emocje widzów. Pomimo pozornej zaciętości, współzawodnictwo jednakże miało charakter dobrej zabawy, a nadrzędną zasadą było fair play. Uczestnicy własnym przykładem dowodzili, jak ważne jest jej stosowanie także na co dzień, i nie chodzi tu jedynie o rozwijanie umiejętności sportowych, lecz również o promowanie tej formy zdrowego i bezpiecznego spędzenia czasu, jaką są gry zespołowe. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy królują gry... komputerowe. Zdrowy tryb życia, a szczególnie ruch na świeżym powietrzu, bezpośrednie spotkania z przyjaciółmi i uczciwa rywalizacja, to ideały, które kadra hufca 7-28 stara się wpoić swym podopiecznym. Tegoroczny turniej stanowił do tego świetną okazję. Można uznać, że ten cel został osiągnięty, bowiem po zakończeniu rozgrywek wszyscy umawiali się już na przyszły rok. Zatem do zobaczenia!DATA PUBLIKACJI: 2019-04-17 » Pozostałe aktualności