Strona główna  >   Lista aktualności   >   Egzaminy w Jaciążku

Egzaminy w Jaciążku

W dniach od 10 do 12 i 15 do 17 kwietnia 2019 roku 21 uczniów gimnazjum i 12 uczniów szkoły podstawowej Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jaciążku  przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty. Do tego ważnego sprawdzianu grupę  przygotowywała  kadra pedagogiczna Ośrodka. 

Według  uczestników ten egzamin to kolejny etap  w ich życiu i start w nowe doświadczenia. To czas na zastanowienie się – co dalej? Humory  dopisywały, tak ... jak  piękna  pogoda, która  zaglądała do okien. Dla niektórych uczestników było  to ostatnie  takie spotkanie  z  całą grupą.

          Już wcześniej podczas zajęć wychowawczych prowadzone były rozmowy o przyszłości uczestników. Część zadeklarowała chęć podjęcia nauki w szkole zawodowej, aby kontynuować rozpoczętą w Ośrodku naukę zawodu. Inni myślą zostać w Jaciążku i zdobywać kwalifikacje poprzez odbywanie praktyk w Rzemieślniczej Nauce Zawodu. Natomiast uczestnicy, którzy podczas pobytu w Ośrodku ukończyli 18 lat  i weszli już w świat dorosłych, planują podjąć pracę  w dobrze płatnych zawodach takich jak stolarz, kucharz, ślusarz i krawiec lub myślą o otworzeniu własnych firm.

Życzymy wszystkim  uzyskania jak najwyższej punktacji z egzaminów oraz dobrego i przemyślanego wyboru dalszej nauki i zawodu.

                                                                                                 

                                                                     

 

 


DATA PUBLIKACJI: 2019-04-17 » Pozostałe aktualności