Strona główna  >   Lista aktualności   >   Bezpieczni w pracy

Bezpieczni w pracy

21 marca, w siedzibie warszawskiej jednostki 7 – 6 HP, odbyła się VI edycja wojewódzkiego konkursu z przepisów bhp i ppoż. pt. „Bezpieczni w pracy”.
Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia pracowników w środowisku pracy.
Do rozwiązywania testu składającego się z czterdziestu pytań przystąpiło dwunastu finalistów z jednostek wychowawczo - opiekuńczych MWK OHP, wyłonionych w eliminacjach wewnętrznych. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwała komisja w składzie: Nina Sieja - Kowalewska – specjalista w Zespole ds. Kształcenia i Wychowania w MWK OHP oraz wychowawcy: Katarzyna Płuciennik z 7 – 22 HP, Anna Szulęcka z 7 – 26 HP i Katarzyna Urbańczyk z 31HP.  
Młodzi ludzie musieli wykazać się ponadprzeciętną przedmiotową wiedzą, aby móc prawidłowo odpowiedzieć na szczegółowe pytania konkursowe z zakresu problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy - technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, przepisów ppoż., zasad udzielania pierwszej pomocy, a także elementów wiedzy z zakresu prawa pracy.
Poziom przygotowania młodzieży był bardzo wyrównany, a prawdziwych emocji dostarczyła walka w „dogrywce” o drugie miejsce.
Niekwestionowanym liderem zmagań okazała się   Sylwia Dymek z płockiego hufca 7 – 11 HP zdobywając I miejsce. I tym samym będzie reprezentowała Mazowiecką WK OHP w konkursie ogólnopolskim. Na drugim miejscu uplasowała się Dominika Wodzyńska z płońskiej jednostki 7 – 35 HP, trzecią lokatę wywalczyła Weronika Zyśk z 7 – 26 w Pruszkowie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, a laureaci trzech pierwszych miejsc, nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu.
- Optymizmem napawa fakt, że tego typu zmagania cieszą się waszym zainteresowaniem. To jedna z form popularyzacji problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy, a nam bardzo zależy na tym, aby wykształcić nawyk świadomej i bezpiecznej pracy. I właśnie, dlatego dziś …. wszyscy jesteście zwycięzcami – mówiła na zakończenie konkursu Nina Sieja - Kowalewska z Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania MWK OHP.DATA PUBLIKACJI: 2019-03-21 » Pozostałe aktualności