OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

MAKULATURA NA MISJĘ

Paweł – uczestnik 7-35 HP podczas przygotowywania plakatu informującego o nowej akcji
 

Klub Aktywnych 7-35 Hufca Pracy rozpoczął zbiórkę makulatury w ramach ogólnopolskiej akcji „Makulatura na misję - budujemy studnie w Sudanie Południowym”.

Okres letniego wypoczynku dobiegł końca. Dla członków Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży z  bielańskiej jednostki  OHP to nie tylko czas powrotu do szkoły, ale także czas nowych inicjatyw.
- Nasze zeszłoroczne akcje odnosiły duże sukcesy - mówi nowa przewodnicząca Klubu Aktywnych Marta Postek. -  Społeczność lokalna bardzo się w nie angażowała, zwłaszcza we wszelkiego rodzaju zbiórki – zbiórki korków na rzecz osób niepełnosprawnych czy książek dla polskich dzieci na Litwie. Dlatego od września postanowiliśmy kolejny raz zaufać dobroczynności mieszkańców warszawskich Bielan i wystartowaliśmy z kolejną zbiórkową inicjatywą.
Tym razem uczestnicy hufca przyłączyli się do akcji Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Łodzi, która polega na zbiórce makulatury. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na budowę studni w Sudanie Południowym.

 

Uczestnik OHP Kamil wraz z opiekunką bielańskiego Klubu Aktywnych zawieszają plakat w witrynie okna hufca
 

- Do 2011 roku w Sudanie toczyła się najdłuższa w Afryce wojna domowa – tłumaczy swoją decyzję młodzież. - Od dwóch lat Sudan jest niepodległym państwem -najmłodszym na świecie, ale również najbiedniejszym. Jednym z najpilniejszych problemów tamtejszej ludności jest brak dostępu do wody. Bez wody nie da się żyć, dlatego pomoc w tym względzie wydaje nam się niezbędna.
Wybudowanie jednej studni w Afryce to koszt ok. 45 tysięcy zł. Wziąwszy pod uwagę, że  3-4 tony makulatury to ok. 1000 zł, Aktywnych z Bielan czeka nie lada wyzwanie.
- Być może nie uda nam się uzbierać na całą studnię, ale czy to powód, żeby nie robić nic? - pytają uczestnicy 7-35 HP. – Już nie raz mieliśmy przykład tego, że ziarnko do ziarnka i zbiera się miarka. Wierzymy więc, że i teraz się uda.
Zebraną makulaturę hufiec będzie systematycznie wrzucał do kontenerów wystawionych na potrzeby akcji przez Parafię NMP Matki Kościoła przy ul. Domaniewskiej 20 w Warszawie.
- Oprócz systematycznej animacji misyjnej wielu środowisk, akcja ma także charakter edukacyjny – mówi wychowawca 7-35 HP Maria Chmielewska. – To wychowanie do mądrego gospodarowania odpadami. Plusem akcji jest również to, że może się w nią zaangażować dosłownie każdy, gdyż z udziałem w akcji nie wiążą się żadne koszty, a wielu z nas ma przecież w domu makulaturę (stare książki, czasopisma czy kartony), które chętnie by oddał. My stworzyliśmy społeczności lokalnej miejsce, do którego może ona przynieść makulaturę. Tę zaś potem już my przekażemy dalej na szczytny cel. Każdy kilogram makulatury jest małą cegiełką w budowie studni w Sudanie Południowym, dlatego wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do „budowania” jej z nami.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004