OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

O ZMIANACH W KSZTAŁCENIU ZAWODOWYM

Starosta Zwoleński Waldemar Urbański rozpoczyna zebranie dotyczące zmian w kształceniu zawodowym
 

Podczas majowego spotkania specjalistów od kształcenia zawodowego młodzieży i dorosłych w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu, omówiono zmiany wynikające z nowych rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej.

Wśród zaproszonych do Starostwa gości byli przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy szkół z regionu radomskiego, pedagodzy szkolni, pracownicy socjalni, kuratorzy sądowi i wielu innych przedstawicieli instytucji zajmujących się problematyką kształcenia zawodowego i wychowania.

 

 

Goście przybili na spotkanie do Starostwa Powiatowego w Zwoleniu
 

Zagadnienia, stanowiące główny punkt spotkania, a dotyczące organizacji kształcenia zawodowego młodzieży i dorosłych w oparciu o nowe podstawy programowe wynikające z rozporządzenia MEN, zaprezentowała Dyrektor ZSB w Radomiu i promotor zmian w Krajowym Ośrodku Wspierania Edukacji Zawodowej - Jolanta Skoczylas. Z kolei Anna Sekuła, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, wygłosiła prelekcję dotyczącą predyspozycji zawodowych i możliwości wyboru zawodu przez młodzież i dorosłych w świetle obowiązujących przepisów w zakresie kształcenia zawodowego.

 

 

 

Prelegent spotkania Jolanta Skoczylas – Dyrektor ZSB w Radomiu, prezentuje zmiany w kształceniu zawodowym, wynikające z rozporządzenia MEN
 

Zaproszeni goście mówili, iż zmiany w kształceniu zawodowym, wciąż dla wielu nie są czytelne. Przedstawiciele szkół gimnazjalnych wyrazili potrzebę organizacji spotkań doradcy zawodowego z  młodzieżą, rodzicami i nauczycielami, aby wyjaśniać możliwości kształcenia zawodowego, jakie daje nowa reforma.
Doradcy zawodowi zgodzili się podjąć tego wyzwania. Na spotkaniach z doradcami zainteresowani będą mogli dowiedzieć się m.in. czym jest kwalifikacyjny kurs zawodowy, jakie są obecnie możliwe formy kształcenia, w jaki sposób można uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także czy istnieją szanse zwolnienia z części zajęć na kursach kwalifikacyjnych.

 

 

 

 

Anna Sekuła, doradca zawodowy MCK w Zwoleniu przedstawia możliwości wyboru zawodu w świetle obowiązujących przepisów oświatowych
 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004